200 Kadın AKP’den CHP’ye Katıldı

 200 Kadın AKP’den CHP’ye Katıldı

AKP’ye olduklarını e-devlet üzerinden sonradan öğrenen Manisa genelinden 200 kadın partiden istifa ederek CHP’ye geçti. CHP’ye katılan 200 yeni kadın üye için rozet takma töreni düzenlendi.

MASKİ İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda düzenlenen rozet takma törenine CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka katıldı. Törende söz alan Şenay İrtem, AKP’ye üye olduğunu e-devlet üzerinden yaptığı ‘Siyasi Parti Üyeliği’ sorgulaması sonrasında öğrendiğini belirterek, üyeliğini öğrendikten sonra hemen AKP’den istifa ettiğini dile getirdi. İrtem, “5 yıl önce bize AKP tarafından bir erzak yardımı yapıldı ve bir çok kağıt imzalattılar. Meğerse imzalatılan kağıtlar erzak yardımı için değil, AKP’ye üye olmamız için imzalatılan kağıtlarmış. Hemen AKP’den istifamı verip CHP’ye üye oldum” dedi.

CHP’ye katılan genç kadın yeni üye Nazlı Coşkun ise, AKP’ye üye olduğuma çok pişmanım. Çünkü kadınların hakkı olan İstanbul Sözleşmesi’ni fesih ettiler. Ben eskiden CHP’yi sevmiyordum. Bana hep İstanbul Sözleşmesi’ni CHP istemiyor dediler. Ancak baktım gördüm ki İstanbul Sözleşmesini istemeyen AKP’ymiş. İstanbul Sözleşmesi benim için çok önemli olduğu için AKP’den hemen istifa edip CHP’ye katıldım. CHP’ye katıldığım içinde çok mutluyum” dedi.

“AYDINLIĞI VE  DEMOKRASİYİ KADINLAR GETİRECEK”

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Şadiye Uysal ise törende yaptığı konuşmada, CHP’yi ve ortağı olduğu Millet İttifakı’nı önümüzdeki seçimlerde iktidara getirecek en büyük gücün kadınlar olduğunu belirterek, partine katılımların her geçen gün arttığını ifade etti.

“MUM GİBİ ERİYORLAR”

Törende konuşan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, AKP iktidarının yıllardır uyguladığı yanlış politikalar sebebiyle her geçen gün mum gibi eridiğini belirterek, önümüzdeki seçimlerde sandıktan tek adam rejiminin değil, halkın iktidarının çıkacağını dile getirdi. Nazlıaka, “Önümüzdeki seçim bizler için çok kritik. Ülkeyi yöneten ‘Bizim Taliban ile ters düşen bir tarafımız yok’ dedi. Taliban, kız çocuklarının okullaştırılmasına karşı olan, 15 yaşındaki üzerindeki çocuklar ile 45 yaşının altındaki kadınları savaş ganimeti olarak gören, kadınları köle gibi konumlandıran gerici bir zihniyet. ‘Onunla ters düşen bir yanımız yok’ demek ne demek. O halde önümüzdeki seçimler biz kadınlar için esaret ile özgürlük arasında bir seçim olacak. Biz kadınlar için yaşam ile uçurumlar arasındaki hayatlar arasında olacak. Bu nedenle kendi irademizi yaşamdan, özgürlükten ve umuttan yana kullanmamız gerekir” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir