200 kilo altınla ortadan kayboldu

 200 kilo altınla ortadan kayboldu

Kuyumculuk yapan Hasan Urgancı, yüksek kar vaadiyle vatandaşlardan topladığı yaklaşık 200 kilo altınla ortadan kayboldu. Mağdurlar Urgancı’nın peşinde.

Tunay Aktaş

Akhisar’da kuyumculuk yapan Hasan Urgancı iddialara göre; 20 altına aylık 1 çeyrek altın vereceği vaadiyle vatandaşlardan topladığı yaklaşık 200 kilogram altınla ortadan kayboldu. Binin üzerinde mağdur olduğu ifade edilirken Urgancı’nın Kıbrıs’a kaçmış olabileceği üzerinde duruluyor.

“TONLARCA MAĞDUR VAR”

Babasının tarla işlerinden kazandığı birikiminin Urgancı’yla birlikte yok olduğunu belirten mağdur Sinan Dağlan, “Düğünüm için biriktirdiğimiz 180 bin lira yok oldu. Tonlarca mağdur var. Karakola şikayete gittiğimizde bizim gibi şikayate gelen 350 kişi vardı”

ŞAHIS HAKKINDA ARAMA KARARI KALDIRILDI

“Resmi olarak yapılması gereken bütün her şeyi yaptık. Şahsın telefonu çalıyor ama açan yok. Emniyet bize bilgi vermiyor. İlk önce Hasan Urgancı hakkında arama kararı çıkarıldı fakat sonra arama kararı kaldırıldı. Emniyetten şahsı bulmasını istiyoruz”

AKLİ DENGESİNİ YİTİRENLER VAR

“Aynı benim gibi düğün aşamasında olan insanlar vardı. Onlardan birinin babasının şu an akli dengesinde ciddi sorun yarattı bu olay” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir