23 Nisan aracından çocuklara ‘Dombra’ dinlettiler

 23 Nisan aracından çocuklara ‘Dombra’ dinlettiler

Şehzadeler Belediyesi’ne ait araçta, 23 Nisan’da AKP’nin seçim şarkısı çalınarak siyasi propaganda yapıldı.  Yaşanan skandala tepki gösteren CHP’li Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “Belediyenin yaptığı ulusal değerlerimize saygısızlıktır”dedi.

Manisa Şehzadeler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında meydana bıraktığı aracın hopörlerinden AKP’nin seçim şarkısı olan ‘Dombra’ çalarak siyasi propaganda yaptı.

23 Nisan kutlamalarında belediyenin aracından AKP’nin seçim şarkısı çalınmasına tepki gösteren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, çocuk programında siyasi propaganda yapılmasının kabul edilemez olduğunu  belirterek “Bu durum ulusal değerlerimize yapılmış büyük bir saygısızlıktır.”dedi.

Bakırlıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Tam bağımsızlığımızın, egemenliğin ve demokratik parlamenter sistemin güvencesi Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yılını tüm yurttaşlarımızla birlikte coşku ile kutlarken bazı AKP’li belediyelerin kutlamaları geçiştirmesi, hele hele seçim şarkısı ile sulandırılması kabul edilemez. Maalesef bunların başında Manisa Şehzadeler Belediyesi gelmektedir.”dedi.

Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu

“Atatürk’e Meclise, çocuklara saygısızlıktır”

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çocuklar için oluşturduğu oyun alanında AKP’li Şehzadeler Belediyesi kendine ait hizmet aracının hoparlörlerinden AKP propagandası yapmasının cumhuriyetine sahip çıkan Manisalı vatandaşların büyük tepkisine neden olduğunu ifade eden Bakırlıoğlu şöyle devam etti “Halkın haklı tepkisi üzerine Manisa Valiliği bu skandala son vererek oyun alanında bulunan belediye aracını uzaklaştırmıştır. AKP’li belediyelerin milli bayramlara bakışı bir kez daha ortaya çıktı. Bayramı bayram gibi kutlamak yerine AKP seçim şarkısı ile propaganda yapmalarını kınıyorum. Şehzadeler Belediyesinin bu yaptığı 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Büyük Millet Meclisine ve hepsinden önemlisi geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza saygısızlıktır. Tabi ki bu saygısızlık AKP’nin en başındakinden kaynaklanmaktadır. 23 Nisan 1920’de açılan ve 102. yılını kutladığımız TBMM’de düzenlenen özel oturumun başladığı saatlerde AKP Genel Başkanı televizyon kameralarının karşısına geçmesinin Meclise açıkça saygısızlık olduğu muhalefet partileri tarafından bizzat Meclis kürsüsünden dile getirilmiştir.

“Ne yaparlarsa yapsınlar milli bayramlar ortak değerimizdir”

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar görmezden gelip basitleştirmeye çalışsalar da milli bayramlar birlik ve beraberliğimizin sembolü, hepimizin ortak değeridir.

Kayıtsız şartsız egemenliğin millette olduğu Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ilelebet payidar kalacaktır.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.