Baskı ve korku yasası geliyor

 Baskı ve korku yasası geliyor

İktidarın yöntemlerinden bahseden Selçuk Özdağ, dezenformasyon yasasıyla sosyal medya düzenlenmesinin fragmanının izletildiğini söyledi. Özdağ bunun; baskı ve korkutma yasası olduğunu ve ince bir strateji uygulandığı vurguladı.

Tunay Aktaş

Konuyla ilgili açıklamalarında Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Sosyal medya düzenlemesinin (dezenformasyon yasası!)fragmanını izliyoruz. İktidar,baştan beri geçmişte ne kadar yanlış uygulama varsa bunları sömürme ve üstüne yeni sömürü alanları oluşturma konusunda çok ince bir strateji uygulamaktadır. Bu iktidar herhangi bir konuda düzenleme yapacağı zaman önce meseleyi çözümsüz ve içinden çıkılmaz hale getiriyor. İnsanların illallah demesini ve mağduriyetlerin çoğalmasını bizzat körüklüyor.

MAĞDUR ÇOĞUNLUĞU OKŞUYOR

Sonra bir Süpermen edasıyla aslında kendi elleriyle büyüttüğü her sorunu ben çözerim diyerek algıya başlıyor. Tıpkı uzunca bir süredir birkaç konu dışında müdahele etmediği sosyal medyadaki kakafoni gibi. Sosyal medyayı, yandaş ve trolleri ile domine ederek yalan, iftira ve haysiyet cellatlığı ile bu keşmekeşi körüklüyor. Ardından adını sosyal medya düzenlemesi yerine dezenformasyon yasası ilan ederek mağdur çoğunluğun gönlünü okşuyor.

AÇIK BİR SANSÜRDÜR

İnsanların ve belli bir çoğunluğun; tamam yahu, bu haysiyet cellatliğına bir son vermenin zamanı gelmişti zaten diyeceği elma şekeri görüntüsü altında zehirli bir tatlıyı topluma dayatıyor. İktidar her konuda olduğu gibi bu düzenleme ile de kendi taraftarlarının yalan ve iftiralarına kayıtsız ama muhalif kesimin doğrularına ceberut bir pratiği hayata geçirecektir. Uygulamada ortaya çıkacak takdir yetkisi için muğlak ve gri alanlar bırakması bu yüzdendir. Bu gri alanlar sayesinde kendi yandaşlarını, trollerini ve tetikçilerini tereyağından kıl çeker gibi alıp takibata konu etmeyecekler, muhalifler için ise takdir yetkisini sonuna kadar hoyratça kullanacaklardır. Üstü örtülü de olsa bu yasa açık bir sansür, toplumu v muhalefeti baskılama sindirme ve korkutma yasasıdır”.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.