3 ilçe başkanı daha desteğini açıkladı

 3 ilçe başkanı daha desteğini açıkladı

Manisa İYİ Parti’de Şehzadeler, Akhisar ve Salihli ilçe başkanları Pazar günü yapılacak il başkanlığı seçiminde Zafer İksir’i destekleyeceklerini açıkladı.

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik yaptığı destek açıklamasında, Şehzadeler ilçe başkanlığı olarak bugüne kadar yapmış oldukları kıymet verdiğimiz il başkan adaylarımıza yapmış oldukları hizmet için hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. İlçe yönetimimiz, divanımız ile birlikte 76 tane il delegemiz, 15 tane il yönetiminde bulunan delegemiz ile beraber toplam 91 delegemiz ile il başkanlığı seçiminde söz sahibi bir ilçeyiz. Ancak yönetim kurulumuzda olan il delegelerimizle ve yönetim kurulundaki delegelerimiz ve açık oylama ile yaptığımız istişareler sonucu aldığımız ortak karar gereği bu işi hakkıyla yapacağına inandığımız Avukat Ali Zafer İksir’i destekleme kararı aldık ve arkasındayız. Tabiki parti içi demokrasi gereği Şehzadeler ilçemizin il delegeleri kendi desteklediği il başkan adayına oy verme özgürlüğüne sahiptir.Kimsenin iradesine ipotek koymaya hakkımız yok. Yapılacak il kongremizde kim kazanırsa kazansın partimiz ve Manisa’mız kazanacaktır” dedi.

ZAFER İKSİR’E İNANANLARDANIM

İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Ulvi Murat Tunca il başkanlığı seçimi için ‘’ İYİ Parti Manisa İl Başkan adayı Avukat Ali Zafer İksir’in il başkanı olmasını doğru buluyoruz’’ diyerek Zafer İksir’e desteğini açıkladı. Tunca, “Manisamız Türkiye’de 30 Büyükşehir Belediyesinden birisi nüfusuyla ekonomisi ile ülkemizin önemli şehirlerinden. Biz İYİ Parti Ailesi içerisinde Bu demokrasi şölenine mutlulukla karşılamaktayız. Bu sürecin en iyi şekilde taşıyacağına inandığımız hem genel seçimlerimizi hem de yereldeki yerel seçimleri omuzlayacak yeni İl başkanımız olarak Sayın Avukat Ali Zafer İksir’in olmasını bu süreçte doğru olacağına şahsen inananlardanım kendisine çıkmış olduğu ve başaracağına inandığım bu süreçte başarılar diliyorum’’ dedi.

AÇIK VE NET DESTEK

Açık ve net olarak Zafer İksir’e destek verdiklerini açıklayan İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz ise, “Akhisar İlçe Teşkilatımız bugüne kadar açıklanan tüm İl Başkan adaylarına tarafsızlık ilkesi ile yaklaşmış adayların tümünü ilçe teşkilatı ile buluşturmuş ve kendilerini tanıtma, anlatma fırsatını tanımıştır. Tüm bunların sonucunda Akhisar Teşkilatımızla birlikte almış olduğumuz kararla açık ve net desteğimizi Sn. Avukat Ali Zafer İKSİR’e sunduğumuzu tüm partililerimize ve tüm kamuoyunun bilgisine sunarız” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir