35 yıllık başkan yeniden seçildi

 35 yıllık başkan yeniden seçildi

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin tek listeyle gerçekleşen 70. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda 35 yıldır başkanlık görevini sürdüren Recep Çınar, yeniden başkan seçildi.

Hülya Kılınç

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin (MESKOP) Sosyal Tesislerinde gerçekleşen genel kurula Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Hasan Geriter, Başkanvekili ve Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, oda başkanları ve esnaflar katıldı. Divan Başkanlığına Alaşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Çataldere seçildi.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, 3 yılda bir yapılan genel kurulların bakanlığın kararıyla 4 yıla çıkarıldığını belirterek, seçimlerin artık 4 yılda bir yapılacağını, 2025 yılında bir mali kongre, 2027’de de seçimli kongre yapacaklarını söyledi.

BAŞKAN HÜKÜMETE DESTEKLENDER DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Ekonomide yaşanan sıkıntıları hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Çınar, esnaf ve sanatkarın bu sıkıntıları daha fazla yaşadığını söyledi, esnafların ayağa kalkmasını bildiğini belirtti. Çınar, hükümetin, devletin aldığı tedbirle sıkıntıların bir nebzede olsa azaldığını kaydetti. Çınar, esnaf ve sanatkara verilen kredi oranın 500 bin liraya çıkarıldığını dile getirerek hükümete desteklerinden dolayı teşekkür etti.

MANİSA BİN KOOPERATİF İÇİNDE 8. SIRADA

Türkiye genelinde bine yakın kooperatifin bulunduğuna işaret eden Başkan Çınar, “Bin tane kooperatifin içinde finansman hacmi itibariyle Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak 8. Kooperatifiyiz. Bu bizi onurlandırıyor. 500 milyon lira ile 8. Kooperatif olmak bizi onurlandırıyor. Gerçekten Manisa için takdire şayan bir rakam. Mevduat hesaplarımız gerçekten gurur verici. Mevduat hesaplarımızda bugüne kadar 34 milyon lirayı aşarak Türkiye’de 4. sırada olduğumuzu bir kez daha buradan söylemek istiyorum. Takip oranlarımız 10-11 seviyesindedir” dedi.

SEÇİMLER 30 OCAK’A KADAR TAMAMLANACAK

18 Ocak itibariyle Manisa’dan kooperatif seçimlerinin başladığını ifade eden Çınar, 22 tane kooperatifin bulunduğunu, 30 Ocak’a kadar seçimlerin tamamlanacağını, ardından bölge birliği seçimlerinin yapılacağını belirtti. Başkan Recep Çınar’ın listesinde Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay, Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, Manisa Marangozlar Odası Başkanı Zeki Apak yer aldı. Denetim kuruluna Fevzi Açıkel ve Bayram Şen seçildi.

Yönetim kurulu

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir