İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı’ndaki açıklamalarına değindi. Eryılmaz, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, her işi halletmiş gibi şimdi de muhalefetin açıklamalarına karışır oldu. Ergün sarı muhalefet görmek istiyorsa çok bekler” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda yaptığı açıklamalara cevap veren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, her işi halletmiş gibi şimdi de muhalefetin açıklamalarına karışır oldu” dedi.

‘ERGÜN HALKTAN O KADAR KOPMUŞ Kİ’

Eryılmaz, “Çamlıca Mahallemizde yıllardır yaz aylarında devam eden su sorunu herkesin malumu. Yunusemre İlçe Başkanımız Tufan Akan, ilk günden itibaren Çamlıca Mahallesi sakinlerinin yanında oldu. Hem İlçe Başkanımız, hem de bizler Çamlıca Mahallesi sakinlerinin yaşadığı sorunu dile getirdik. Vatandaşlarımızın taleplerini aylardır görmezden gelen MASKİ, muhalefetin de yoğun talebiyle birlikte açıklama yapma gereği duydu. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda İYİ Parti’yi siyasi şov yapmakla suçladı. Bu açıklamasından anladığımız kadarıyla; Sayın Ergün halktan o kadar kopmuş ki, vatandaşın sorunlarını dile getirmenin bile bir şov olduğunu düşünmeye başlamış. Sizleri o koltuklara oturtan vatandaşların taleplerini görmezden gelerek siyaset yapmaya çalışıyorsunuz” dedi.

“DİMDİK KARŞISINDA DA DURURUZ!”

“Halkımızın İYİ Parti’ye gösterdiği büyük teveccühün en önemli unsurlarından biri de bu muhalefet anlayışımız, ‘her şeye karşı çıkmak’, ya da ‘her şeyi kabul etmek’ değildir. Biz doğruya doğru, yanlışa da yanlış diyebilen bir partiyiz. Halkımızın İYİ Parti’ye gösterdiği büyük teveccühün en önemli unsurlarından biri de bu muhalefet anlayışımızdır. Kimse bize muhalefet nasıl yapılır dersi vermeye kalkmasın. Biz milletimiz için doğru bir şey yapılacaksa desteğimizi veririz. Ancak eğer halka karşı bir yönetim anlayışı sürdürülüyorsa dimdik karşısında da dururuz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sözlerini, karşısında sarı bir muhalefet görmek istiyor şeklinde yorumladık ancak buradan bir kez daha söylüyorum, çok beklersiniz. İYİ Parti Manisalıların hakkını korumaya devam edecek”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir