6 yaşındaki çocuğun tecavüz davasında Kadir İstekli’nin ardından baba Gümüşel de gözaltına alındı

 6 yaşındaki çocuğun tecavüz davasında Kadir İstekli’nin ardından baba Gümüşel de gözaltına alındı

6 yaşındaki çocuğun evlendirilerek istismar edilmesiyle ilgili açılan soruşturma kapsamında Kadir İstekli’nin ardından baba Yusuf Ziya Gümüşel de gözaltına alındı. İstekli ve Gümüşel adliyeye sevk edildi.

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızı H.K.G.’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikâhla evlendirdiği iddialarına ilişkin iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edilmişti. İddianamede, Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istendi.

Toplumda yankı uyandıran ve tepkilere neden olan olayla ilgili, H.K.G. ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı tarafından tutuksuz sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama talep edildi. İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, atılı suçun katalog suçlardan olması, bilirkişi raporu, bu suç için yasada ön görülen alt ve üst sınırları, bu nedenle oluşan kaçma şüphesi ve mevcut delil durumu nedeniyle ayrı ayrı tutuklanmalarına yönelik haklarında yakalama emri çıkarılmasına karar verdi. Pendik’te gözaltına alınan Kadir İstekli, Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilmişti.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir