624 bin su abonesi için emsal karar: MASKİ, hat bakım parasını iade edecek

 624 bin su abonesi için emsal karar: MASKİ, hat bakım parasını iade edecek

Manisa 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, MASKİ’nin su faturaları ile tahsil ettiği hat bakım ve işletim bedelini geri ödeme kararına yaptığı itirazı ret etti. Mahkemenin kararı ile MASKİ’nin 624 bin aboneden tahsil ettiği parayı iade etmesinin yolu açıldı.

 Hülya Kılınç

Manisa Yurttaş İnisiyatifi Sözcüsü Uğur Doğan’ın, İdari Mahkeme’ye dava açarak iptal ettirdiği Hat Bakım ve İşletim bedelinin geriye dönük ödemesi  MASKİ tarafından yapılmayınca Doğan, Tüketici hakem Heyeti’ne başvurmuş ve ödeme kararı çıkarmıştı.

Tüketici Hakem Heyetinin verdiği ödeme kararına itiraz eden MASKİ’nin Manisa 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı itiraz davası geçtiğimiz hafta görüldü. Mahkeme, su faturalarından kesilen Hat Bakım ve İşletim bedelinin iadesi ile ilgili MASKİ’nin itirazını ret etti.

624 BİN ABONENİN PARASINI ALABİLMESİ İÇİN EMSAL

Geçtiğimiz hafta görülen mahkemeye davacı olarak katılan Uğur Doğan, mahkemenin verdiği ret kararı ile Manisa’daki 624 bin su abonesinin, hukuksuz şekilde tahsil edilen ‘Hat Bakım ve İşletim bedelini” MASKİ’den geri alabilmesinin yolunun açıldığını söyledi.  Doğan, “Bu karar sonucu MASKİ, Manisa halkından hukuka aykırı tahsil etmiş olduğu Hat Bakım ve işletim bedeli ücretlerini yasal faiziyle birlikte kuruşu kuruşuna geri ödeyecek!”dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir