76 yıllık okulun adı tarih oldu!  

 76 yıllık okulun adı tarih oldu!  

Depreme dayanıksız olduğu için geçtiğimiz yıl yıkılan Ali Rıza Çevik Ortaokulu’na, binayı yaptıracak olan iş insanı Mustafa İli Bayer’in merhum eşi Münire Bayer’in adı verilecek. Böylece 76 yıllık Ali Rıza Çevik adı, Manisa eğitim tarihindeki yerini alacak.

Depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Ali Rıza Çevik Ortaokulu’nun  32 derslikli yeni okul binası hayırsever iş adamı Mustafa Ali Bayer tarafından yapılacak.Manisa’nın en köklü okulu, 76 yıllık Ali Rıza Çevik adı böylece tarihe karışacak.

Okulun yapım protokolü, Manisa Valiliği’nde düzenlenen törenle imzalandı. Protokol töreninde Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay ve hayırsever iş adamı Mustafa Ali Bayer hazır bulundu.

Bayer okul bahçesinde iftar veriyordu

Eski okul binasının çürük olduğu için yıkım kararı alındığını ve yıkımın Şehzadeler Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise şöyle konuştu; “Yeniden yapımıyla ilgili proje çalışmalarını devam ettiği esnada değerli büyüğümüz Mustafa Ali Bayer ağabeyimiz aradı. Kendisi bu okulun bahçesinde her Ramazan’da iftar verirdi. Ben herhalde bu yıl da iftar verilecek mi diye konuşmak için aradı diye düşündüm. Dedi ki ben birtakım birikimler yaptım ve bu okulu ben yapmak istiyorum.  Çok mutlu oldum. Konuyu Sayın valimize ilettik. Bakanlık onayı da alındı inşallah bugün de yapım protokolünü imzalıyoruz.  Şehzadeler Belediyesi olarak biz de hem proje noktasında hem de okulun çevre düzenlemesi noktasında destek olacağız.”

Okulu 8 yıl önce kaybettiği eşinin adına yaptıracak

32 derslikli okulun yapım işini üstlenen hayırsever iş adamı Mustafa Ali Bayer ise “Hanımım 8 sene önce vefat etti. Onun adına bir okul yaptırmak istiyordum. Nasip bugüneymiş. Bu okulu en güzel şekilde yapıp, gururla sizlere teslim edeceğiz. Hayırlı olsun”

Hayırsever iş adamı Mustafa Ali Bayer’e teşekkür eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ise “Eğitim yatırımları anlamında iyi durumdaki illerden biriyiz. 50’ye yakın şu anda okul ve okul eklentilerimizin yapımı devam ediyor. Ama neticede bu ili belli bir standarda getiriyor. Standardın üstüne çıkaracak olan ise işte illerdeki hayırseverlerdir. Bu anlamda da memleketinize önemli bir katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Bundan dolayı da sizi tebrik ediyorum. Allah hayrınızı kabul etsin. Okulumuzda şimdiden hayırlı olsun”diye konuştu. Konuşmaların ardından yeni okulun yapım protokolü imzalandı.  

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir