Tufan Akan’ın açıklamalarını doğru bulmuyorum

 Tufan Akan’ın açıklamalarını doğru bulmuyorum

İYİ Parti Manisa İl Başkanı adaylarından Erhan Dumlu; Tufan Akan’ın Yunusemre teşkilatının Zafer İksir’i destekleyeceğini açıklamasına tepki göstererek bunun delegelerin özgür iradesine ipotek koymak olduğunu söyledi.

Tunay Aktaş

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan’ın Yunusemre teşkilatının Pazar günü yapılacak kongrede il başkanlığı için Zafer İksir’i destekleyeceğini açıklamasını doğru bulmadığını belirten Dumlu, “Tufan Bey’in açıklamasını doğru bulmuyorum. Bu delegelerin özgür iradesine ipotek koymak. Seçimi ilçe başkanları değil, delegeler yapacak. Adaylarımızın hepsi çok değerli. Delegelerimizin kararı ne olursa olsun el birliğiyle hep beraber çalışacağız” dedi.

BU SİYASİ BİR HESAPLAŞMA

Manisa İYİ Parti’de ülkücü geleneğe en yakın isimlerden olan Erhan Dumlu, “Sinan Ateş cinayeti faiilerinden biri MHP milletvekili O. başharfli kişinin evinde yakalandı. Bu konuda devletten açıklama bekliyoruz. Faillerin gerekli cezayı almasını bekliyoruz. Sinan Ateş çok değerli milliyetçi bir isimdi. Manisa’da adına lokma hayırları düzenlendi. MHP’den hiç kimse katılmadı. Bu çok üzücü. Bir taziye mesajı bile yayınlanmadı. Bunun siyasi bir hesaplaşma olduğunu düşünüyorum. Gerçekleri söylemesine hazmedemedikleri için böyle bir cinayetin işlendiğini düşünüyorum. AKP ile kurulan ittifakın yanlışlığını anlattığı için hazmedilemedi” dedi.

ARTIK SALONLARA SIĞMAYAN BİR PARTİYİZ

Dumlu, “17 ilçe görüşmelerimizi tamamladık. Amaç ve hedeflerimizi anlattık. Ülkemiz için çok önemli bir seçime gidiyoruz. Milletimize umut olmuş bir partiyiz. İYİ Parti olarak bir takım zümrelere değil millete hizmet edeceğiz. Kongrenin daha önce Atatürk Spor Salonu’nda yapılacağı belirtilmişti. Tunç Önsoy ve Zafer İksir’le birlikte ortak kararla Kültür Sitesi’nde yapılmasının daha doğru olacağını düşündük. Kongre heyecanın çarşı merkezinde Manisalılarla birlikte yaşamak istedik. Artık salonlara sığmayan bir partiyiz” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir