Adaylığı çevre derneğini yıpratmasın diye istifa etti

 Adaylığı çevre derneğini yıpratmasın diye istifa etti

2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Salihli Belediye başkanlığına aday adayı olacak olan Çevre aktivisti Avukat Seçil Ege, başkanı olduğu Salihli Çevre Derneği’ni parti üzerinden yıpratmamak için görevinden istifa ederek bugünden sahaya indi.

Hülya Kılınç

Manisa’nın Salihli ilçesinde Salihli Çevre Derneği’nin başkanlığını yapan Av. Seçil Ege, seçim için ilk startı veren isim oldu.2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP’den Salihli Belediye Başkan aday adayı olacak olan Ege, Salihli Çevre Derneği’ndeki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

“YAŞAMI, HALKIN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Halen Halkevleri GYK üyesi olarak Ekoloji Sekreteri, Türkiye Barolar Birliği Kent ve Çevre Komisyonu Üyesi ve EGEÇEP Yürütme Kurulu Üyesi olan Seçil Ege, CHP’den Salihli elediye başkan aday adaylığı ve dernek başkanlığından istifasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı “Haziran 2023’te yapılacak olan genel seçim için parti çalışmalarına katılacağım için başkanlığını yürüttüğüm Salihli Çevre Derneği’ndeki görevimden istifa ettim. Yapacağım siyasi çalışmalardan dolayı derneği töhmet altında bırakmak istemedim. Önümüzde yapılacak genel seçim için çalışmalarıma devam ederken çevre mücadelemi de sürdüreceğim. Çünkü ekoloji mücadelesi bir bütündür. Yaşamı, Halkın Haklarını, güzel olan ne varsa savunmaya devam edeceğim.”

Seçil Ege

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.