Akçay 6’lı Masa için “Hem gevşeksiniz hem yuvarlak”dedi

 Akçay 6’lı Masa için “Hem gevşeksiniz hem yuvarlak”dedi

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay 6’lı masa için: “Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere itibar etmez. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız, millet sizin neyinize itibar etsin” dedi.

Manisa’da düzenlenen bir basın toplantısında 6’lı masaya sert sözler söyleyen Akçay, “Defalarca bir araya geldiler saatlerce konuştular. Ben bu masaya ‘Laklak masası’ diyorum. Toplanıp 5 saat konuşuyorlar, muhtemelen bu 5 saatin 4 saatini de Davutoğlu konuşuyordur. Ortada hiçbir politika yok. Ortaklaştıkları proje program yok. Bir ara ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ dediler altını dolduramadılar. Zaten yeni yönetim sistemiyle parlamentomuz daha güçlü hale geldi. Eski sisteme o hükümet krizlerinin, darbelerin, vesayetlerin, cumhurbaşkanı seçimleri krizlerine geri dönmek istiyorlar. O yüzden siyasi gericilik yapıyorlar”dedi.
“TÜRK İNSANI YUVARLAK VE GEVŞEKLERE İTİBAR ETMEZ”
Akçay sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlar bir oturma düzenine bile tartıştılar. Sonra yuvarlak masada karar kıldılar. 6’lı masanın diğer bir adı da ‘yuvarlak masa’. Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere itibar etmez. Bunların en belirgin özellikleri bu. Yuvarlak bir ittifak gevşek bir ittifak. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız, millet sizin neyinize itibar etsin.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir