Akgedik TOKİ’de 5. etabın kuraları çekildi

 Akgedik TOKİ’de 5. etabın kuraları çekildi

5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 19 bin 158 başvurunun kabul edildiği 5. etabında hak sahipleri için kura çekimi yapıldı. Kurada 750 asil, 38 yedek isim belirlendi.

Gazi ve şehit yakınları için ayrılan 38 kontenjana olan 28 başvurunun hepsi kabul edildi. Daha sonra engelli, emekli, genç ve diğer kategoriden başvuran vatandaşların hak sahipliği kuraları çekildi. İlk iki kurayı Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Büyükşehir Başkanvekili Mehmet Palabıyık çekerken Yusuf Büke ve Rukiye Mekiç çıkan ilk isimler oldu.

TOKİ’nin resmi sitesi ve Yunusemre Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan kura öncesi açılış konuşmasını yapan Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, “TOKİ ortaklığıyla 2015 yılında başlattığımız 5500 konutluk toplu konut hamlesiyle bugün Akgedik’te 2600 konutta binlerce vatandaşımız yaşıyor. Yaklaşık bin 500 konutun da inşaatı devam ediyor. Bugün de 750 konutluk 5. etap projemizin hak sahipliği belirleme kurası gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımıza bol şanslar diliyorum. Bizler de projenin yerel ortakları olarak üzerimize düşeni yapacağız. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir