Akhisar’da ormanlık alanda çıkan yangın korkuttu

 Akhisar’da ormanlık alanda çıkan yangın korkuttu

MANİSA’NIN AKHİSAR İLÇESİNDE ORMANLIK ALANDA BAŞLAYAN YANGIN EKİPLERİN ÇOK KISA SÜREDE HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALESİYLE KONTROL ALTINA ALINDI. ALANDA SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. (BARIŞ GEZİCİ/MANİSA-İHA) Manisa’nın Akhisar ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangın ekiplerin çok kısa sürede havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Alanda soğutma çalışmaları devam ediyor.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangın ekiplerin çok kısa sürede havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Alanda soğutma çalışmaları devam ediyor.

Manisa’nın Akhisar ilçesi Kocakağan Mevkiinde 09.20 sıralarında başlayan orman yangınına çok kısa sürede müdahale edildi. Havadan ve karadan ekiplerin süratli müdahalesi sonucu yangın yaklaşık bir buçuk saat içinde kontrol altına alınırken bölgede soğutma çalışmalarına başlandı.
Yangına Orman Bölge Müdürlüğüne ait 3 helikopter ve 12 arazöz müdahale ederken bölgede 1 helikopterin ve personelin soğutma çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir