AKP’li Taydaş’tan ‘Erdoğan’a mareşal ünvanı verilsin’ çağrısı

 AKP’li Taydaş’tan ‘Erdoğan’a mareşal ünvanı verilsin’ çağrısı

AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ümit Taydaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mareşal unvanı verilmesi için yasa değişikliği yapılması çağrısında bulunarak, yetkililerin gerekli adımları atmasını istediğini ifade etti.

AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı  ve Türkiye Harp Malulü Geziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı videolu paylaşımda Cumhurbaşkanı ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkomutan olduğunu belirterek “mareşal” unvanı verilmesini istedi.

“ORDUMUZU YÖNETİRKEN KAZANDIĞI ZAFERLER ORTADADIR”

Taydaş videodaki açıklamada “Anayasa’nın amir hükmü gereğince Türkiye Cumhuriyeti devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Silahlı Kuvvetlerin başkomutanıdır” ifadesini kullanarak şunları söyledi ” Bu böyle olduğu da açık ve net ortadayken bu bağlamda Libya’da, Suriye’de Irak’ta Azerbaycan’da ordumuzu yönetirken kazandığı zaferler ortadadır. Kendisine neden Mareşal rütbesi verilmemektedir? İlgili kanuna bakıldığında sadece savaş başarısı olan kişilere orgeneral rütbesi olması kaydıyla bu mareşallik unvanının verildiği görülmektedir. Ama kaçıncı kez Türk ordusunu yöneten Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan büyük kazanımlar elde etmiş, çok büyük kazanımlarla Türk ulusunun yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Dünya Lideri olarak tanımladığımız cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la gurur duyduğumuzu ifade ediyorum. Derhal ilgili kanun maddesinin üzerinde değişiklik yapılarak, başkomutan Anayasa’nın amir hükmü gereğince başkomutan olan Recep Tayyip Erdoğan’a mareşal rütbesinin verilmesi gerektiğini beyan ediyorum. Bu konuyla ilgili devlet büyüklerimizin gerekli adımlarını atmasını canı gönülden beyan ediyorum.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir