Altılı Masa Çalışma Komisyonu STK’ları dinleyecek

 Altılı Masa Çalışma Komisyonu STK’ları dinleyecek

Manisa’da Millet İttifakını oluşturan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu Altılı Masan’ın ilkini Manisa’da kurduğu Çalışma Komisyonu, çalışmaya ilk Sivil Toplum Kuruluşları’nı dinleyerek başlayacak.

 

Altılı Masa’nın illerde çalışma yürütecek ilk Çalışma Komisyonu geçtiğimiz günlerde Manisa’da  kurulmuş ve ilki CHP il binasında yapılan toplantı ile seçim sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili bir yol haritası çizilmişti.

CHP’den Bektaş Kılınç, İYİ Parti’den Filiz Tuğçe Ayrancı, DEVA Partisi’nden Taner Kök, Gelecek Partisi’nden Ümit Demirci, Saadet Partisi’nden Ferman Cabak ve Demokrat Parti’den Şeref Konuklar’dan oluşan Manisa Altılı Masa Çalışma Komisyonu ortak politika belgesinin kamuoyuna sunulmasıyla seçim çalışmalarında partiler arası koordinasyonu sağlamak için faaliyete başlamıştı.

STK’lARI DİNLEYECEKLER

Komisyon üyeleri bu kapsamda önceki gün de DEVA Partisi ev sahipliğinde ikinci defa bir araya geldi. Güçlendirilmiş parlamenter sistem istediklerini her fırsatta ifade eden komisyon üyeleri, bu toplantıdan ‘Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmek ve sorunlarını dinlemek’ kararıyla çıktı. Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşadıklarını ifade eden DEVA Partisi İl Sekreteri Cüneyt Taylan, “Bu krizin sebebi kuşkusuz Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi altında uygulanan keyfi ve kural tanımaz yönetimdir. Bizler etkin ve katılımcı bir yasama, istikrarlı, şeffaf, hesap verebilir bir yürütme, bağımsız ve tarafsız bir yargı ile kuvvetler ayrılığının tesis edildiği güçlü, özgürlükçü, demokratik adil bir sistem inşa etme kararlılığı içindeki partiler olarak sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret edeceğiz, onların bu durumdan kaynaklanan sorunlarını dinleyeceğiz, ileride ortaya koyacağımız çözüm yollarını onların talep ve isteklerini de göz önünde bulundurarak uygulayacağız. Manisa 6’lı Masa olarak önümüzdeki iki hafta boyunca STK’larımızın yönetici ve üyeleriyle bir arada olacağız” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir