Arınç’ın sözleri yine AKP cephesini karıştırdı: Domuz yiyiciler…

 Arınç’ın sözleri yine AKP cephesini karıştırdı: Domuz yiyiciler…

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın dün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hakkında paylaştığı mesajlarda iktidarı ‘gençler’ üzerinden eleştiren sözlerini ele aldı.

Eski TBMM Başkanı ve eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla dün sosyal medya hesabından gençler üzerinden verdiği mesajda AK Parti’yi yine topa tutmuştu. Sosyal medyada yaptığı paylaşımda Bülent Arınç, “Hepsinden önemlisi gençlerimizin fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri bir iklim yaratılmalıdır. Hiçbir gencimiz düşüncelerini dile getirdiği için kaygı duymamalı, endişe gütmemelidir” demişti.

“Domuz yiyiciler, ahlaksızlar….”

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bile bir noktada “Şartların zorluğuna aldırmayın, imkanların kıtlığına teslim olmayın, yürüdüğünüz yolda önünüze çıkan engellerin cesaretinden korkmayın. Bunların hiçbiri sizin kalbinizde büyüttüğünüz, zihninizde şekillendirdiğiniz hedeflerinizden asla sizleri uzaklaştırmasın” diyerek durumu kabul etmesine karşın bu gençleri ‘sarhoş’, ‘domuz yiyiciler’, ‘ahlaksızlar’ gibi sözlerle hedef aldı.

‘2004’te kendisine nanik yapılan Bülent Abi, şimdi bize nanik yapıyor’ başlıklı yazısında  şunları söyledi:

“Bülent Abi’miz, gençlerle sürekli sohbet ettiğini hatırlatıp, kimbilir hangi bar, hangi pavyon, hangi içkili restorandakilerin şikayeti olarak, şu ifadeleri kullanıyor: ‘Adalete güvenlerinin sarsıldığını, kendilerini devlet nezdinde eşit yurttaş olarak göremediklerini ve dolayısıyla geleceğe karamsar bir şekilde baktıklarını gözlemledim.’

“Göster bir genç, senin FETÖ’cüler için ‘Giyerim ha’ dediğin cübbeyi, ben adalete ulaşamadığını iddia eden o genç için giyeyim”

Adalete güvenleri mi sarsılmış? Hangi gencin? Göster bir genç, senin FETÖ’cüler için ‘Giyerim ha’ dediğin cübbeyi, ben adalete ulaşamadığını iddia eden o genç için giyeyim, Bülent abi..

Ama lütfen, Canan Kaftancıoğlu benzeri, onun bunun anasına küfredip, sonra da ‘Bu ülkede adalet yok, geleceğimiz karartılıyor’ diyen gençler olmasın… Tayyip Erdoğan’ın annesine küfür ettiği için Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı eleştirmek istiyorsan.. Çık yüreklice söyle… Gençleri karıştırma işin içine…

‘Giy cübbeni, mahkeme salonlarında savun o ahlaksızları’

Sarhoşları, domuz yiyicileri savunmak istiyorsan… FETÖ’cüler için söylediğin gibi yarım bırakma, giy cübbeni, mahkeme salonlarında savun o ahlaksızları.

Bülent Abi’miz 19 Mayıs vesilesi ile önce M. Kemal’i anıp, sonra sazı elinden bırakmadan devam etmiş: ‘Hepsinden önemlisi gençlerimizin fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri bir iklim yaratılmalıdır. Hiçbir gencimiz düşüncelerini dile getirdiği için kaygı duymamalı, endişe gütmemelidir.’

“Sana fikrini söylemekten korktuğun olayları hatırlatırım”

Hangi genç, hangi fikrini ifade etmekten çekiniyor, bir göstersene Bülent Abi.. Ama ben sana senin TBMM Başkanı olduğun dönemde fikrini söylemekten korktuğun olayları hatırlatırım… Karşında seninle alay edercesine, ‘Davetiyeye niye karının ismini yazamadın’ diye soran gazeteciye bile ‘Höst ulan… Ahlaksız… Terbiyesiz… Namussuz’ diyemediğin ama isminin başında güya, ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’ sıfatı yazdığı yılları hatırlatırım.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.