Atandılar ama işleyişi öğrenmeden göreve başlayamayacaklar

 Atandılar ama işleyişi öğrenmeden göreve başlayamayacaklar

Manisa’ya 6 yeni kütüphane personeli atandı. Yeni atanan kütüphanecilere 1945 yılından beri hizmet veren ve halk arasında Kitapsaray olarak bilinen Manisa İl Halk Kütüphanesi’nde kütüphanenin işleyişi hakkında eğitimler veriliyor.

kütüphaneciler 15 gün boyunca eğitim aldıktan sonra görev yerlerine giderek mesleklerine başlayacaklar. Personellerden Ahmetli’ye 2 tane, Turgutlu’ya, Yunusemre İlçe Halk Kütüphanesi’ne, Kula ve Gördes’e 1’er tane atandı
Manisa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ayşin Kibrit, “Manisa’ya yeni 6 tane kütüphaneci atandı. 15 gün boyunca İl Halk Kütüphanesi’nde eğitim alacaklar. Kütüphanelerin işleyişleriyle ilgili, kanun, yönetmelik ne varsa, bir Halk Kütüphanesi nasıl çalışıyorsa onunla ilgili uygulamalı eğitim alacaklar. Ondan sonra ilçelerine gidip görevlerine başlayacaklar. İlk Halk Kütüphanesi’nde 12 personel, şubelerle birlikte toplam 14 personel görev yapıyor. Gezici Kütüphanemiz var. Bu yıl 22 mahalleye yani 22 okulu gidiyoruz. Hem Yunusemre hem Şehzadeler ilçelerinin her tarafını dolanıyoruz. Gezici kütüphaneden çok mutluyuz. Okullarımızdan talep geliyor, gidiyoruz. Manisa’ya yeni bir kütüphane kazandırılıyor. İnşaat çalışmaları başladı. Yunusemre Belediyesi’nin bağışladığı Yunusemre İlçe Kütüphanemiz açık. Orası da okuyucularını bekliyor. Pazar ve Pazartesi hariç diğer günler saat 17.30’a kadar açık hizmet veriyor.”dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir