Balaban’dan miting gibi adaylık açıklaması

 Balaban’dan miting gibi adaylık açıklaması

Semih Balaban’ın milletvekilliği aday adaylığı açıklamasına partililer, millet ittifakı, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve hemşeri dernekleri yoğun destek verdi. Heyecanın yüksek olduğu açıklamada parti içi tartışmalar da konuşulurken Özgür Özel, Semih Balaban’ın vekil adaylığına destek vermeye yeşil ışık yaktı. Semih Balaban, Özgür Özel için Manisa siyasetinin en büyüğü ifadelerini kullandı. Ön seçim istedi. Partililerden de ön seçim sesleri yükseldi. Eşi Serap Balaban ve çocukları Semih Balaban’ın yanındaydı.

Tunay Aktaş

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban görevinden istifa ederek milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Parti binası önünde miting havasında gerçekleşen açıklamada yüksek heyecan ve yoğun katılım vardı. Semih balaban için, ‘Balaban Meclise’ sloganları atıldı.

“TUTAMAYACAĞIM SÖZÜ VERMEDİM”

Semih Balaban açıklamasında, “5 yıl boyunca ulaşabilir bir il başkanı oldum. Herkesin sorunuyla, partimi ayrımı yapmaksızın, parti farkı gözetmesizin hep ilgilendim. Bu benim insanlık görevim. Çünkü bizim felsefemizde önce insan olmak, sonra siyasetçi olmak var. Din, dil, ırk, mezhep ayırmadan herkesin tek bir gözle baktık. Bütün insanları insan olarak değerlendirdik. 46 yıllık siyasi hayatım boyunca hiç kimseye veremeyeceğim bir hesap olmadı. Kimseye yerine getiremeyeceğimiz bir söz vermedik” dedi.

ÖN SEÇİM İSTEDİ

Semih Balaban, “İl örgütü olarak ve tüm ilçe başkanları olarak parti içi demokrasinin kurumsallaşmasından yanayız. Sosyal demokrat bir partide parti içi kurumsallaşma çok önemli. Biz 2023’te belirlenecek milletvekili listesinin hakim nezlinde üye bazlı ön seçimle yapılmasını istiyoruz. Bu konuda en büyük desteği de sayın Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’den alıyoruz. Çünkü ön seçimde kendisi Türkiye rekoru kırdı. Kendiside ön seçim konusunda net. Partimizin vereceği bu kararda sayın grup başvekilimizin de bizim gibi düşündüğünden adım gibi eminim” diyerek ön seçim istedi.

“GÖNLÜMÜZ KILIÇDAROĞLU’NDAN YANA”

Manisa’da tarihinde ilk defa CHP’yi birinci parti yapmak için bu yolda yürümeye karar verdiğini belirten Semih Balaban, “Anketlerde başa baş gidiyoruz. Kendimi örgütüme, partililerimize ve halka emanet ediyorum. Takdire sizler vereceksiniz. Ne verirlerse başımızın üstünde yeri var. Altı masa Türkiye’nin umudu ve ülkemizin en önemli olgulardan biri. Altılı masada kim Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilirse korkmadan söylüyoruz Türkiye’nin 13.’ncü Cumhurbaşkanı adayıdır. Ama bizim gönlümüzün adayı genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir