Baro’da kritik seçim! Rona mı? Borneday mı?

 Baro’da kritik seçim! Rona mı? Borneday mı?

Pazar günü yapılacak Manisa Barosu seçiminde Ümit Rona ve Okan Borneday başkanlık için yarışacak. Seçim öncesi ‘bıçak sırtı’ bir hava oluşurken mevcut başkan Ümit Rona’nın adalette yaşanan olumsuzluklara karşı net tavır sergilemediğini düşünen geniş bir kesim var. Bunun yanında Rona’nın başkanlık döneminde seçimlere yönelik etkisini arttırdığı görülüyor.

Tunay Aktaş

Manisa’da avukatlar yeni başkanlarını seçmek için Pazar günü sandığa gidiyor. Manisa Barosu yeni hizmet binasında 15-16 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan Manisa Barosu 2022-2024 Olağan Genel Kurulu’nda 1514 avukat yeni başkan ve yönetim kurulunu seçmek için oy kullanacak. ‘Yeni Bir Umut’ sloganıyla seçime giren Okan Borneday, yaşam odaklı köklü anlayış değişikliği isteyen genç temsilcilerden. Baronun önemli isimlerinden ve Ümit Rona öncesi başkanı Ali Arslan ise Türkiye Barolar Birliği Delege Adayı olarak Borneday’ın listesinde yer alıyor.

SEÇİM 2 GÜN SÜRECEK

Seçimin ilk günü olan 15 Ekim’de genel kurul başkalık divanı seçilecek. Yönetim kurulu çalışma raporu ile 2021-2022 gelir gider raporları sunulacak. 16 Ekim’de ise seçimler yapılacak. Başkan, yönetim kurulu, Türkiye Barolar Birliği delegeleri ve disiplin kurulu ile denetçi adayları seçilecek. Saat 09.00 ila 17.00 saatleri arasında Baro Hizmet binasında oy kullanılacak. Manisa Barosu Başkanı Ümit Rona, avukatları genel kurula davet etti. 27 Haziran 2021’de yapılan seçimde 454 oy alan Ümit Rona, Manisa Barosu Başkanı seçilmişti.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir