Başkan Ergün, halkın arasına karıştı

 Başkan Ergün, halkın arasına karıştı

Manisa’da da binlerce kişi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliğinde Tapduk Emre ve Yunus Emre Türbesi’nde düzenlenen Yunus Emre Gönül Sofrası ve Kadir Gecesi Programı’nda buluştu. Halkın arasına çıkmamakla eleştirilen Başkan Ergün de, binlerce vatandaşla Yunus’un gönül sofrasında oruç açtı.  

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılan Tapduk Emre ve Yunus Emre Türbesi, Kadir Gecesi’nde binlerce Manisalıyı buluşturdu. Pandemi ve çevre düzenleme çalışmaları nedeniyle bir süredir düzenlenmeyen ‘Yunus Emre Gönül Sofrası ve Kadir Gecesi Programı, bu yıl yine aynı coşku ve heyecanla düzenlendi.

Tapduk Emre ve Yunus Emre Türbesi çevresinde düzenlenen programa Manisa Büyükşehir Başkanı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Yunusemre Kaymakamı Kemal Duru, MHP İl Başkanı Murat Öner, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, MHP MYK Üyesi Mehmet Ödevli, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları,  MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Başkan Danışmanları, Meclis Üyeleri,  MHP ve AK Parti İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç ve yaklaşık 10 bin vatandaş katıldı.

Ergün, Tapduk Emre Türbesi’nde dua etti

Programda ilk olarak Yunus Emre ve Tabduk Emre Türbesini ziyaret eden Başkan Ergün, türbede dua etti. Daha sonra ise, programa katılan vatandaşları selamlayan Başkan Ergün’e ilgi oldukça büyüktü. Meydanda kurulan iftar sofralarını teker teker ziyaret eden Başkan Ergün, vatandaşların Kadir Gecesini kutladı.

Okunan ezanın ardından eller semaya açıldı, Yunus’un gönül sofrasında binlerce kişi iftarını yaptı. İftarın ardından vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Ergün, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ergün’den çocuklara hediye

Yunus’un gönül sofrasında her yaştan binlerce Manisalı vardı. Bu özel gecede çocukları da unutmayan Başkan Ergün, verdiği hediyelerle onları mutlu etti, bayramlarını şimdiden kutladı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir