Başkan Eryılmaz: Yazıklar olsun!

 Başkan Eryılmaz: Yazıklar olsun!

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, memur ve emekliler için yapılan yüzde 30’luk zammı değerlendirdi. Başkan Eryılmaz, “Yalan bilgilerle milyonlarca kişinin hakkına giren TÜİK’in bile yıl sonu verisi yüzde 65’lere dayanmışken, memuruna ve emeklisine yüzde 30’luk zammı reva gören zihniyete yazıklar olsun” dedi.

TÜİK, 2022 yıl sonu enflasyonunu yüzde 64,27 olarak açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emeklilere yüzde 30 oranında zam yapılacağını açıkladı.

“MİLYONLARCA İNSANIN HAYATIYLA OYNUYORLAR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, memur ve emeklilere yapılan zam üzerinden hükümete çok sert açıklamalar yaptı. Başkan Eryılmaz, “Türk milletini açlığa, sefalete sürükleyen AK Parti iktidarı, memur ve emekliye yapılan zam oranıyla bizi yine şaşırtmadı. Halka açıkça yalan söyleyen TÜİK, rakamları makyajlayarak yıl sonu enflasyonunu yüzde 64,27 olarak açıkladı. Memura yüzde 16’lık bir zam yapılacaktı ama iktidar yine kendince tiyatro oynadı ve memur ile emeklilere sanki sadaka veriyormuş gibi zam oranını yüzde 30’a çekti. Böyle bir rezillik, kepazelik olamaz. Milyonlarca insanın ekonomisiyle, hayatıyla oynuyorlar” dedi.

“MEMURUNU VE EMEKLİSİNİ AŞAĞILAYAN BU ZİHNİYETTEN KURTULMAMIZA ÇOK AZ KALDI”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “TÜİK’in yalan söylediğini zaten biliyoruz. ENAG, yıl sonu enflasyonunu yüzde 137,55 olarak açıkladı. Kimin doğru söylediği, kimin halkı kandırmaya çalıştığı çok açık. İktidar, devletin memurunu ve emeklisini enflasyona karşı ezdiriyor, yok ediyor. Yandaş sendikalar, yüzde 30’luk zammı sevinçle karşılıyor. Bu kirli düzeni değiştireceğiz. Memurunu, emeklisini aşağılayan bu zihniyetten kurtulmamıza çok az kaldı. Yalan bilgilerle milyonlarca kişinin hakkına giren TÜİK’in bile yıl sonu verisi yüzde 65’lere dayanmışken, memuruna ve emeklisine yüzde 30’luk zammı reva gören zihniyete yazıklar olsun”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir