Başkan Onultmak: Cumhuriyetin ikinci yüzyılına ikinci Kemal’le gireceğiz

 Başkan Onultmak: Cumhuriyetin ikinci yüzyılına ikinci Kemal’le gireceğiz

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak, “Cumhuriyetin ikinci yüzyılına ikinci Kemal’le gireceğiz”diyerek, yorgun düşmüş olan toplumun Millet İttifakı liderleri ve Kılıçdaroğlu’yla tekrar ayağa kalkacağını ifade etti.

Onultmak, Millet İttifakı’nın dün gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı aday açıklaması ve 6’lı masadan ayrılan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in tekrar masaya dönmesini değerlendirdi.

“SON 20 YILDA BU ÜLKE ÇOK YORULDU”

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duygularını ileterek söze başlayan Onultmak, “Cumhuriyetin ikinci yüzyılına ikinci Kemal’le gireceğiz. Son 20 yılda bu ülke çok yoruldu. Demokrasimiz yara aldı, en demokratik hakkımız olan ifade özgürlüğümüz elimizden alındı. Baskı ve hukuksuzluklarla insanlar susturuldu.

“BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”

Üretimsizlik, işsizlik, yoksullukla toplumun mutluluğu çalındı. Ama tüm bunlar çok yakında son bulacak. Millet İttifakı liderleri ve Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyetimize kaybettirilen tüm değerleri yeniden kazandırarak bu toplumu yeniden ayağa kaldıracaklar. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun Yunus Emre’den alıntı yaptığı konuşmasında dediği gibi “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz””dedi.

“6’LI MASADAKİ KRİZİN ATLATILMASINDA GENEL BAŞKANIMIZ ÇOK EMEK VERDİ”

Onultmak, geçtiğimiz hafta 6’lı masadan kalkan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in tekrar masaya dönmesini ise şöyle değerlendirdi “Altılı masanın bugüne gelmesinde ve yaşanan bu krizin atlatılmasında cok büyük emeği olan Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na çok teşekkür ederiz. Çok çaba gösterdi ve halkın umudu olan 6’lı masanın toparlanmasına önemli katkı sundu.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir