Başkan sessizliğini bozdu: Çevrenin katledilmesine izin vermeyeceğim

 Başkan sessizliğini bozdu: Çevrenin katledilmesine izin vermeyeceğim

Turgutlu’nun Çepnidere Köyü’ne bir firma tarafından kurşun fabrikasının açılacağı yönündeki iddialar karşısında iki haftadır kayıtsız kalan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, sessizliğini bozdu. Akın, Heper Metal firmasının bölgede arsa aldığını doğrulayarak “Firma ne yatırımı yapacağına karar vermemiş. Hepinize söz veriyorum. Çevreyi kirletecek hiçbir projeye izin vermeyeceğiz”dedi. 

Turgutlu’da günlerdir Çepnidere Köyü’ne yapılacağı iddia edilen kurşun fabrikası ile ilgili köy halkı ve çevreciler tepkisini gösterirken bir açıklama yapmadığı ile eleştirilen CHP’li Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, bugün belediye ile TEMA Vakfı Turgutlu Şubesi iş birliğiyle Hayrettin Karaca ile Muammer Arabulan Parklarının açılış töreninde sessizliğini bozdu. 

Akın:Turgutlu’da çevreye zarar verecek hiçbir projeye imza atılmayacaktır

Çepnidere Mahallesinde bir firma tarafından kurşun fabrikasının açılacağı yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklamada bulunan Çetin Akın, konuyla ilgili gerekli araştırmaları yaptığını ve firma yetkilileriyle görüştüğünü, bunun sonucunda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Başkan konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Son 15 gündür Çepnidere Mahallemizde Heper Metal olarak bir kurşun fabrikası açılacağı yönünde haberler yapılmaktaydı. Bu konuyla ilgili olayın detaylarını araştırmak ve firmanın yetkilerine ulaşmak için bir haftadır sessiz kaldım, açıklama yapmadım. Bugün de çevreyle ilgili çok ciddi mücadeleler yapan iki büyüğümüz adına yaptığımız parkların açılışında bu açıklamayı yapmanın daha doğru olacağını düşündüğüm için de iki günden beri sessiz kalmıştım. Buradan bütün Turgutlulu hemşehrilerime sesleniyorum. Basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Heper Metal firması, Türkiye’de ticaret, üretim yapan bir firma. Yatırım için Turgutlu’muzda bir arsa almış. Bu arsada hangi alanda ticari faaliyet sürdürecekleriyle ilgili de henüz karar vermemiştir. Firmanın da yazılı açıklaması olacaktır. Turgutlu Belediye Başkanı olarak burada taahhütte bulunuyorum. Hepinizden daha fazla çevreci bir belediye başkanınız var. Hepinizden daha fazla çevreye saygı duyan, çalışan personellerimiz var. Bu anlamda Turgutlulu hemşehrilerimizin aklında en ufak bir soru işareti dahi kalmasın. Ben burada olduğum sürece, belediye başkanı olduğum sürece Turgutlu’muzda doğayı kirletecek, çevreye zarar verecek hiçbir projeye imza atılmayacaktır. Bu konuda herkes emin olsun.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir