CHP’li Biçer: Terör faşizmin bir aracıdır

 CHP’li Biçer: Terör faşizmin bir aracıdır
CHP 25. ve 26. dönem milletvekili Tur Yıldız Biçer, dün İstanbul İstiklal Caddesinde bomba patlamasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, terörün faşizmin bir aracı olduğunu belirterek, “Terörün karşısında, yaşamın yanında yer alacağız”dedi.
CHP 25. ve 26. dönem milletvekili Tur Yıldız Biçer, dün İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
Biçer, terörün faşizmin bir aracı olduğuna dikkat çektiği paylaşımında şu ifadeleri kullandı “Terörü kullanarak varlığını inşa etmek, sürdürmek halka düşmanlıktır. Çünkü terör öncelikli olarak halkı hedef alır. Toplumsal huzuru bozmaya, yaşam hakkını ortadan kaldırmaya, sosyal/ toplumsal hayatı engellemeye ve faşizmi yeniden inşa etmeye yarar. Dün Taksim’de patlayan bomba halkın, yaşamın bu nedenle düşmanıdır. Bu nedenle yaşamı önceleyen bir irade ve daha inatçı bir kararlılıkla bu terör karanlığıyla ve onun yarattığı kaosla beslenenlerle mücadele edeceğiz. Terörün karşısında, yaşamın yanında yer alacağız.
Halkın ve yaşamın düşmanı hain saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağolsun.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir