İki ayda 2 kez başkan seçildi

 İki ayda 2 kez başkan seçildi

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin ocak ayında yapılan 70. Olağan Genel Kurulu’nda 35 yıldır yürüttüğü başkanlığa tekrar seçilen Recep Çınar,  bugün gerçekleştirilen Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği (MESKOB) 51. Olağan Genel Kurulu’nda da üyelerin güvenoyunu alarak bir ay arayla ikinci başkanlık sevincini yaşadı.

Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği (MESKOB) 51. Olağan Genel Kurulu’nda 1994 yılından beri başkanlık görevini sürdüren Recep Çınar yeniden başkanlığa seçildi.

Yunusemre’de bir otelde gerçekleşen genel kurula TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir 16. Bölge Birliği Başkanı Erdem Hünü, Manisa Ticaret İl Müdürü Muharrem Özel, Halk Bankası Bölge Müdürü Rıfat Ertuğ Koç, Halk Bankası Manisa Şube Müdürü Ali Yurt Ayyıldız katıldı.
BÖLGE FİNANSMANI 4 MİLYAR 150 MİLYONA ÇIKTI 
Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Recep Çınar, pandemi sonrası  Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlere değinerek,  Manisa 22. Bölge Birliği olarak 12,5 milyon TL mali yardımda bulunduklarını belirtti.
Esnaf ve sanatkarlara sağlanan finansman desteğinden bahseden Çınar, “Devletimiz, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız, TESKOMB el ele vererek esnaf ve sanatkarın sıkıntıların çözümü noktasında kredi dağıtmak için çalışıyor. Bölge finansmanımız 4 milyar 150 milyon TL’ye çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Bundan sonraki süreçte seçimlerin artık 4 yılda bir yapılacağını belirten Çınar, 2 yıl sonra yani 2025 yılında mali genel kurulun, 2027 yılında ise seçimli genel kurulun yapılacağını ifade etti.

Recep Çınar’ın listesinde Ali Ayan, Fatih Çataldere, Hasan Genli, Ali Kan, Erdal Tunca, Nail Aydeniz, Ali Yiğen, Hasan Hüseyin Coşkun yer aldı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir