“Bırakın krediyi, vatandaş elektrik faturasını ödeyemiyor”

 “Bırakın krediyi, vatandaş elektrik faturasını ödeyemiyor”

İYİ Parti’li Akan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından müjde gibi verilen konut kredisi açıklamasını eleştirerek, vatandaşın konut alacak değil, elektrik faturasını ödeyecek durumunun olmadığını ifade etti.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı ardından, konut kredilerinde faizin 0.99’dan kullandırılacağı ve ilk ev alacaklar için 2 milyon TL’ye kadar kredi verileceği açıklamasını değerlendirdi.

“Kredinin 1 aylık parasıyla vatandaş 1 ay geçinmeye çalışıyor”

Akan, konut kredisinin müjde gibi verildiğini ancak vatandaşın alım gücünün kalmadığını ifade etti. İYİ Partili Akan, iktidarın seçime kısa bir süre kala halka boş vaatler vererek seçim ekonomisi yaratmaya çalıştığını kaydederek şunları söyledi “Türk milleti, fırından ekmek alırken bile iki kere düşünecek duruma getirildi. Vatandaşlarımız bırakın kredi ödemeyi, elektrik faturasını ödemekte zorlanıyor. Asgari ücretle yaşamaya çalışan bir vatandaşımız için 2 milyon TL’nin ne kadar büyük bir para olduğunu göremeyecek kadar gerçeklikten koptular. Manisa’mızda 2+1, sıfır binadan alınacak ve sosyal anlamda gelişmiş olan bir mahalleden bulunacak ev 750 bin TL’den başlıyor. İnşaat maliyetleri ortada. 300 bin TL’lik kredinin aylık ödemesi 4 bin 283 TL. Vatandaşlarımız bu parayla 1 ay boyunca yaşamaya, geçinmeye çalışıyor.”

“Yaptığınız hamleler sandıkta sizi kurtarmayacak”

İYİ Partili Akan rakamların ortada olduğunu ifade ederek, iktidar partisine şöyle seslendi “Bu ülke için yapacağınız en iyi şey erken seçim kararı almaktır. Vatandaşımız sandıkta bu yoksulluğun, yolsuzluğun, liyakatsizliğin hesabını sizlere soracak. Türkiye bir an önce erken seçime gitmeli ve bu iktidardan kurtulmalıdır.  İYİ Parti’nin kadrolarıyla Türkiye’yi refaha kavuşturacağız”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.