Bu ödenekle zor biter!

 Bu ödenekle zor biter!

Manisa İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında, il genelinde uygulanmakta olan 387 yatırım projesinin toplam tutarının 11 milyar 351 milyon TL olduğunu bildiren Vali Karadeniz, önceki yıllarda 3 milyar 747 milyon harcama yapılmış olan projeler için 2022 yılında, 1 milyar 854 milyon TL ödenek ayrıldığını duyurdu.

 2022 yılı yatırım programı I. dönem uygulama sonuçlarının değerlendirilmesi ve koordinasyon çalışmalarının tespitini amaçlayan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İsmail Gür ve yatırımcı kuruluş temsilcileri katıldı.

Ödenek harcama oranı yüzde 18,27

Vali Karadeniz, 2022 yılı I. dönem çalışmalarına  değinerek, 2022 yılı birinci döneme ilişkin şu bilgileri paylaştı “2022 yılı birinci dönem (Ocak-Şubat-Mart) yatırımcı kuruluşlar dönem raporlarına göre ilimizde 387 kamu yatırım projesi uygulandığı, bunlardan 304’ünün yatırımcı kuruluş, 83’ünün Belediyelere ait olduğu ve toplam tutarlarının 11 milyar 351 milyon TL olduğu anlaşılmıştır. Projeler için önceki yıllarda 3 milyar 747 milyon TL harcama yapılmış, 2022 yılı için bu projelere toplam 1 milyar 854 milyon TL ödenek ayrılmıştır. Birinci dönem sonu itibariyle 339 milyon TL ödenek harcanarak, harcama oranı yüzde 18,27 olarak gerçekleşmiştir”dedi.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz

387 yatırımın 36’sı tamamlanabildi

Vali Karadeniz, projelerden 36’sının tamamlandığını, 249’unun devam etmekte olduğunu, 27’sinin ihale aşamasına getirildiğini ve 75 projeye ise arsa, ödenek ve hukuki sorunlar henüz başlanamadığı da belirtti.

Toplantıda ayrıca İl Afet ve Acil Durum Müdürü Güray Karakaya tarafından Afet Risk Azaltma Planı hakkında, Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Ofis Sorumlusu Cansu Uyar tarafından da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca uygulamaya konulan Türkiye’de Kentsel ve Kırsal Yerleşme Sistemi Projesi hakkında bilgi verildi.

Toplantı, yatırımcı kuruluş temsilcilerinin söz alarak yürütülen işlemlere ilişkin bilgi vermesi ve koordinasyon gerektiren konuların görüşülmesi ile sona erdi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.