Bu partiyi biz kurduk, büyüttük

 Bu partiyi biz kurduk, büyüttük

Manisa il başkanlığı için ilçelerden gelen destek açıklamalarının ters teptiğini belirten başkan adayı Tunç Önsoy, sancılı bir dönemden geçtiklerini söyledi.

Tunay Aktaş

Kongre süreciyle ilgili konuşan Tunç Önsoy,  “Siyasete İyi Parti’yle başladım. Ve her dönemini gördüğümde; bebekliğini, büyüdüğünü ve şu anda yükseldiğini. Bu bana çok büyük bir gurur veriyor. Sancılı bir dönemden geçiyoruz. Demokratikleşme zor bir süreç. Son günlerde yaşanan ilçe başkanlarının destek açıklamalarında bu süreci görebiliyoruz. Ben asla partime küsmem. Bu partiyi biz kurduk, büyüttük. Neden partiye küselim. Elbette ki dönemsel olarak insanlar birbirine muhalif olabilir, kızabilir, kırılabilir. Ama iktidar olmak istiyorsak birbirimizi kucaklamamız gerekiyor. Bunu da yapacağız.

İyi Parti’nin Manisa’daki potansiyelin değerlendirilebilmesi için ilk olarak parti içinde başlayacağız. Kongre sürecindeyiz. Hedef bir ama siyaseten düşünce yapıları bazen farklı olabiliyor. Bu da ister istemez bir muhaliflik yaratıyor. İlk başta bu muhalefeti ortadan kaldıracağım. Dışarda kimseyi bırakmayacağım. Herkesi kucaklayacağım. Çünkü herkes İyi Partili. Bir kişiye bile ihtiyacımız var. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Vatanını, milletini, toprağını seven herkese kapımız açık. Kimse aynı düşüncede olmak zorunda değil. Diğer partilerle de ilişkim bu şekilde olacak. Hiç kimse benim düşmanın değil.

İl kongremizde 633 delegemiz oy kullanacak. Hepsiyle birebir görüşmemiz malesef olmadı. Ama yüzde 80’i ile birebir görüştüm. Gerek telefonla, gerek yüz yüze. İlçe başkanları düzeyinde hepsiyle randevu alıp görüştüm. Düşünce, proje ve hedeflerimizi anlattım. Olumlu dönüşler alıyorum. Hele şu son açıklamalardan sonra. Kişilerin demokratik hakkı olan hür iradeleriyle oy kullanamama baskısı ters tepiyor. Bu konuda delegenin bize teveccühünün biraz daha arttığını düşünüyoruz. Çünkü biz bu partiyi kurarken sisteme karşı kurduk. Tek adamcılığa karşı kurduk. Kendi içimizde baskı rejimi yaparsak demokratikleşmeyi ötelemiş oluruz.

Diğer başkan adayları arkadaşlarında emeğini,  hakkını yemem. Hepimiz gibi onlarında bu partide maddi manevi büyük emekleri var. Zafer başkan ve Erhan başkan çok önemli görevler yürüttüler. Aramızda hiç bir sorun yok. Biz arkadaşız. kim seçilirse seçilsin elimizden gelen yardımı yaparız” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir