Bülent Arınç’ın oğlu AKP’li vekil Mücahit Arınç: Peker’in iddiaları acilen soruşturulmalı

 Bülent Arınç’ın oğlu AKP’li vekil Mücahit Arınç: Peker’in iddiaları acilen soruşturulmalı

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın oğlu AKP İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, katıldığı bir televizyon programında suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına yönelik “İddialar ve gerçekliğiyle alakalı bir durum varsa bu acilen soruşturulmalı”yanıtını verdi.

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç’ın oğlu AKP İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, TV5’te Çağlar Cilara ve Mustafa Deniz’in sorularını yanıtladı.

Arınç, yolsuzluk ve suç örgütü lideri Sedat Peker’in aralarında AKP’li siyasetçilerin de bulunduğu bazı bürokratlara yönelik iddialarına ilişkin Cilara’nın “Yolsuzluk meselesi, Sedat Peker’in ortaya attığı iddialar var. Toplumun büyük çoğunluğu bu iddiaların doğru olduğuna inanıyor. AK Parti’yi eleştiriyorlar. ‘Siz bu iddialar karşısında hiçbir şey yapmıyorsunuz?’diyorlar. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “İddialar ve gerçekliğiyle alakalı bir durum varsa bu acilen soruşturulmalı gereğinin yapılması elzemdir”yanıtını verdi.

“GEREĞİNİN YAPILMASI LAZIM”

AKP’li Arınç şunları söyledi “Devletin malı, kendine ayrıcalık yaratma, hangi iddiayla alakalı olursa olsun varsa bir gerçekliği gereğinin yapılması lazım. Türkiye’nin gündemine gelen her konuyu takip ediyoruz. Bu iddialarla alakalı iki şey var. Birincisi şu; iddianın sahibi kim, bunu neden yapıyor ve ne yollarla yapıyor? Bu tartışılacak bir konu, doğru bulunmaması gereken bir yöntem. Bel altı veya farklı şekillerle bazı iddiaların dile getirilmesi kim için olursa olsun hoş değil. Ama iddialar veya bu iddiaların ciddiyeti, gerçekliğiyle alakalı bir durum varsa acilen soruşturulmalı ve gereğinin yapılması elzemdir. Kimsenin doğru bir mekanizma içinde yanlış yapıp, halel getirip tabiri caizse temiz bir süte siyah karıştırması çekilecek bir şey değil.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir