Bülent Arınç’tan AKP’li Işık’a tepki: Gözü dönmüş şahsı kınıyorum

 Bülent Arınç’tan AKP’li Işık’a tepki: Gözü dönmüş şahsı kınıyorum

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, bütçe görüşmelerinde İYİ Partili Hüseyin Örs’e saldırıp hastanelik eden AKP Milletvekili Zafer Işık ile ilgili “Gözü dönmüş şahsı şiddetle kınıyorum”dedi.

AKP’nin kurucularından, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Meclis Genel Kurulu’nda İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruklu saldırıda bulunan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’a tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Arınç, “Yüce meclisin çatısı altında çirkin bir saldırı ile Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün hayati tehlike geçirmesine yol açan gözü dönmüş şahsı şiddetle kınıyorum. Sayın Hüseyin Örs’e ailesine ve camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“MECLİS BAŞKANI TÜM SİYASİ PARTİ VE VEKİLLERİ UYARMALI”

Arınç, şöyle devam etti: “İki dönem TBMM Başkanlığı yapan birisi olarak, geçmişten bu yana, her zaman üzüntü ve utanç duyduğumuz bu tür olayların ve kavgaların milletvekillerimizin ve daha çok meclisimizin saygınlığına büyük zarar verdiğine inanıyorum.Meclis Başkanımız, tüm siyasi partileri ve milletvekillerini bu konuda uyarmalı.Gerekli yaptırımlar ivedilikle uygulanmalı, olası benzer elim olayların önüne set çekilmelidir” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir