Büyük zafer 100 yaşında

 Büyük zafer 100 yaşında

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı kutlamaları, Manisa Cumhuriyet protokol ve partilerin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Meydandaki kutlamalara Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti Manisa Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, Tamer Akkal, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkan vekilleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunulması ve Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in tebrikleri kabulü ile başlayan kutlamalar daha sonra Cumhuriyet Meydanında devam etti.
KOMANDO BİRLİKLERİNİN GÖSTERİSİ DAMGA VURDU
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tank Albay Binali Osmanoğlu gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun oyuncuları tarafından sergilenen ‘Zafere doğru’ adlı oyunun hemen ardından Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı. Programda Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri de şiirler okudu. Programın en son bölümünde ise Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanlığına bağlı komando birliklerinin gösterileri damga vurdu. Silahlı ve silahsız yapılan gösteriler büyük beğeni toplarken, Muay-Thai Milli Takımlar Antrenörü Ediz Barış tarafından çalıştırılan komandoların yakın dövüş gösterisi vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Program Hilal şeklini alan ve Türk bayrağı açan komandoların yemini ve Vali Karadeniz’in komandoları tebriği ile sona erdi.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir