Büyükşehir 10 mahalleye ulaşımı kesti

 Büyükşehir 10 mahalleye ulaşımı kesti

Tarihi dokusu, yeni yatırımlar ve  Ulu Cami ile Manisa’nın gözde lokasyonlarından 10 mahalleyi birbirine bağlayan Ulutepe Caddesi’nde ulaşım sorunu her geçen gün büyüyor. Kentsel dönüşüm kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferini kaldırdığı bölgede insanlar büyük sorun yaşıyor.

Tunay Aktaş

Bölge insanı cadde üzerinde toplanarak yaşadıkları soruna acil çözüm bulunmasını istedi. Bu insanlara karşı nedir bu haksızlık diyen CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, “Manisa’mızın en güzel lokasyonuna sahip 10 tane mahallemizin değerli komşuları; ulaşım ödediğiniz vergilerin ve su paraların karşılığında ananızın ak sütü gibi hakkınız. Ulu Cami ve Millet Bahçesi düzenlenmesi uygulaması tamamlanınca yolunuzu yapacağız deniyor. Kardeşim bu insanlar 3 sene bu yollarda rezil mi olacak. Bu insanlar 3 sene bu yollarda çile mi çekecek? Bu bozuk yollarda araçları bozularak, kırılarak mı devam edecekler.

Bu insanlara karşı nedir bu haksızlık. Gidin İzmir Belediyesi gecenin 12’sinde Foça’dan İzmir’e 4 tane yolcu taşıyor. Sosyal belediyecilik budur. Buradan Cengiz Ergün’e soruyorum. 1,5 milyon insanın ödediği paralarla belediyeye ait otobüsü Manisa FK’ya tahsis ediyorsunuz da burada on binlerce insanımızın yaşadığı bölgeye 4 tane küçük araç tahsis edemiyorsunuz” diye konuştu.

Adakale Mahalle Muhtarı Ali Dinç, “En büyük sorun benim mahallemde. Ben gittim Cengiz Ergün’e dilekçe verdim ret verdi. Gelsinler buradan kendileri yürümeye çalışsınlar. En son Sayın Valim’e söyledim. Bizim Ulutepe Caddesi yolları çok bozuk. Burada insanlar mağdur. Yürümek, arabayla gitmek mümkün değil. Valimiz yapılacağını söylemesine rağmen yollar yapılmadı” dedi.

MİLLET SIRTINDA HASTASINI TAŞIYOR

Bayındırlık Mahalle Muhtarı Bedirhan Çiçek, “Bu mahallelerde yüzde 100 ulaşım sorunu var. Burada ulaşım geçmiyor. 2023 yılına gireceğiz. Vatandaşlar hala sırtında hastasını taşıyor, sırtında ununu taşıyor, sırtında kömürünü taşıyor. Kimse bu otobüslere bedava binmiyor. Verdiğimiz vergiler nerede. Burada vatandaşlar, çocuklar mağdur” diye konuştu.

EVE HAPSOLDUM

Engelli vatandaş, İlknur İsmailoğlu,  “Ben engelli olduğumu için yürüyemiyorum. Karaköy’e de gidemiyorum. Ben evdeyim bir yere gidemiyorum. Eve hapsoldum” dedi.

Sevgi Paşalar, “Mahalle halkı olarak çok büyük mağduriyetler yaşıyoruz. Özellikle yollarımız çok bozuk. Toz toprak içinde evlerimize gittik. Bizimle ilgilenmiyor. Herkes diyor bütün Manisa çok güzel olacak. Adakale Mahallesi çok güzel ama çok güzel olmayı biz görmek istiyoruz. Ayakkabı giyeceğiz ama giyemiyoruz. Biz hakkımız olan bir şeyi istiyoruz. Yetkililer bir an önce el atsın. Seçim gelsin. Kimse seçim zamanı bizim kapımıza gelmesin” diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir