Büyükşehir ve MASKİ’de kadrolu işçilere yüzde 99,96 zam

 Büyükşehir ve MASKİ’de kadrolu işçilere yüzde 99,96 zam

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında kadrolu işçiler için toplu iş  sözleşmesiyle  büyükşehir ve  MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan kadrolu işçilere yüzde 99.96 oranında zam yapıldı. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün makamında imzalandı.

Başkan Ergün, ‘Güle Güle Harcasınlar’

Ergün, “ Haziran 2022’de sağladığımız mutabakat sonucu, ortalama 8 bin 608 lira olan kadrolu işçi kardeşimizin maaşı, yaptığımız anlaşma gereği bugün itibariyle yüzde 99.96 oranında bir artış sağlayarak ortalamamızı 17 bin 213 TL’ye çıkarmış bulunuyoruz. 2022 yılında biliyorsunuz Türkiye’de gerçekleşen yıl sonu enflasyon oranı 64.27 olarak açıklanmıştı. Bunun üstüne yüzde 36 gibi bir refah payı işçi kardeşlerimize enflasyon altında ezdirmemek adına verdiğimiz ilave ek ücrettir.  Hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Belediye-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Gökay Sezgin de kadrolu işçilere yapılan maaş zammı için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan kadrolu işçilere ilişkin toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir