Çerçi, halkın malını parsel parsel satıyor!

 Çerçi, halkın malını parsel parsel satıyor!

Mehmet Çerçi

Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı bölgesinde halkın malı olan 22 adet tarla, arsa, ev, zeytinlik gibi taşınmazı yarın yapacağı ihale ile satacak. CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin, belediyenin mallarını sata sata bitiremediğini söyledi.

Hülya Kılınç

Yunusemre Belediyesi, yarın belediye binasında saat 10:30 ile 11:33 saatleri arasında yapılacak ihale ile Yuntdağı Bölgesi’ndeki; Bağyolu, Ortaköy, Dazyurt, Örselli, Türkmen, Karahüseyinli, Koruköy, Maldan, Muslih, Seyitli, Yuntdağyenice, Evranos, Pelitalan ve Emlakdere köylerinde bulunan arsa, tarla, zeytinlik ve ev gibi değerli 22 taşınmaz yok pahasına satılacak.

“YUNUSEMRE’DE SATA SATA YER KALMADI”

Yunusemre Belediye’sinin yarın yapacağı ve geçmişte yaptığı milletin malı olan arazileri satmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’yi topa tuttu. Arcak, Çerçi’nin belediyenin mallarını sata sata bitiremediğini belirterek “Bugüne kadar yüzlerce taşınmazı satışa çıkaran Yunusemre Belediyesi bu satışlardan çok ciddi gelir elde etti. “Çok seviyoruz” dedikleri Yunt Dağ bölgemizde satmadıkları yer kalmadı” dedi.

BÜTÇEYİ YETİREMEYEN ÇERÇİ’YE ÖNERİ: ZENGİN ETTİĞİN YANDAŞLARDAN PARALARI GERİ AL!

Yunusemre Belediyesi bütçesinin birçok ilden daha yüksek olduğunu ve buna rağmen bütçenin yetmediğinin altını çizen Arcak, geçtiğimiz günlerde belediye yönetiminin belediye meclisinden ek bütçe kararı çıkarttığı hatırlatmasında bulundu. Arcak, bütçeyi yetiştiremeyen Mehmet Çerçi ve ekibiyle ilgili şunları söyledi “Bu ek bütçeye biz de hükümetin basiretsiz yönetimi neticesinde artan döviz kurları sebebiyle, hizmetlerin aksamaması için onay verdik. Bu konulara her daim hakkaniyetle yaklaşıp ona göre karar alıyoruz. Vatandaşımızın mağdur olmasına, hizmet alamamasına razı gelemezdik. Ama gelin görün ki tüm bunlara rağmen hala belediyenin taşınmazlarını satmaya devam ediyorlar. 251 milyon 600 bin liralık bütçeye ek olarak 50 milyon 600 bin liralık ek bütçe alan Mehmet Çerçi ve ekibi, böylesine büyük bir bütçeyi nasıl yetiremiyor anlamak zor! Eğer bu devasa bütçe yetmiyorsa; usulsüz bir şekilde ihale yapmayıp doğrudan teminler vasıtasıyla  zengin ettiği yandaşından paraları geri almasını tavsiye ediyorum Sayın Çerçi’ ye”

Yalçın Arcak
satışı gerçekleştirilecek taşınmazlar

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir