CHP, Cengiz Ergün’ün usulsüzlüklerini ‘varan’larla açıkladı

 CHP, Cengiz Ergün’ün usulsüzlüklerini ‘varan’larla açıkladı

 CHP Manisa teşkilatının belgeli birçok iddiasına sosyal medya üzerinden ‘Varan 1, Varan 2, Varan 3’ gibi görsel paylaşımlarla açıklamadan bulanan MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’dan varanlarla cevap verdi.

 

Suya yapılan yüzde 25’lik zammı protesto etmek amacıyla CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, 17 ilçe başkanı, kadın kolları ve gençlik kollarıyla birlikte MASKİ’nin Yarhasanlar mahallesindeki hizmet binasının önünde basın açıklaması yaptı.

‘Su Ticari Bir Meta Değil. En Temel Yaşam Hakkıdır’ yazılı pankartla birlikte gerçekleştirilen basın açıklamasında CHP Manisa İl Başkanı Balalan, MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yüklendi.

“SUYA ULAŞMANIN ZOR OLDUĞU BİR DÖNEMDE YAPILAN ZAMMI YARGIYA TAŞIYACAĞIZ”

Açıklamasına Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yanlışları her zaman kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceklerini ifade ederek başlayan CHP’li Balaban, yanlışlıklar karşısında 17 ilçe başkanıyla birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini dile getirdi. Suyun insanın en temel yaşam hakkı olduğunu belirten CHP’li Balaban, yapılan yüzde 25’lik zammı yargıya taşıyacaklarını belirterek şu ifadelere yer verdi: “MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MASKİ’nin en son toplantısında suya yapılan zamla ilgili halkımızın çok büyük bir tepkisi var. Her ay zaten zam yapılıyor. O zamlar yetmediği gibi bir üzerine yetmediği gibi suya yüzde 25 zam yapıldı. Su hiçbir zaman ticari bir meta değil, insanın en temel yaşam hakkıdır. Bunu savunmak sosyal demokratların CHP’nin en temel görevidir. Su olmadan hayat olmaz. MASKİ’nin uyguladığı yanlış politikalar sonucu birçok mahallemizde su kesintiler yaşanmaktadır.  İnsanlarımız kaliteli suya ulaşamıyor. İnsanların suya ulaşmakta zorlandığı bir dönemde suya yapılan yüzde 25 zam kararını hukuksal anlamda mahkemeye taşıyacağız. 17 ilçe başkanımız ile bilirlikte suyla ilgili alınan zam kararı için yargıya başvuracağız. Halkımızın haklarını hukuksal çerçevede savunacağız.”

“ERGÜN’ÜN ANLADIĞI DİLDEN KONUŞACAĞIZ” DEDİ, CHP’NİN VARANLARINI SIRALADI

Açıklamasının ikinci kısmında MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün partisinin iddialarına karşı sosyal medya üzerinden ‘Varan-1,Varan-2, Varan-3’ gibi görsellerle açıklamada bulunduğunu dile getiren CHP’li Balaban, “Cengiz Ergün artık büyükşehir belediye başkanı olmaktan çıkmış, Varan Ergün haline gelmiş” diye konuştu.

CHP’li Balaban açıklamasında, Ergün’ün yaptığı yanlışlıkları varanlarla sıralayarak bitmeyeceğini dile getirerek şu ifadelere yer verdi: “Cengiz Ergün büyükşehir belediye başkanı olarak partimizin iddialarıyla ilgili varan 1’den 6’lara kadar sosyal medya üzerinden videolar yayınladı. Bizde onun anladığı dilden konuşursak ve onun tarzından konuşursak Cengiz Ergün’ün varanları bitmez.

İşte bizim için Ergün’ün varanları:

Varan 1: Pandemi döneminde bunalmış olan esnafa işgaliye konusunda yaptığı zulüm.

Varan 2: AKP’nin arka bahçesi olan TÜGVA’ya Şehzadeler ilçesinde Fatih Parkı’ndaki Park Kafenin bedelsiz olarak tahsis edilmesi.

Varan 3: Karakoca mahallesinde kızına ait arsaya orman arazisine özel imar getirilmesi.

Varan 4: Uncubozköy’de kendisinin ve ailesinin arazilerine özel imar getirerek 350 milyonluk rant elde etmeye çalışması, tamamen kendine yönelik özel imar getirmesi.

Varan 5: Suya yüzde 25 zam yaparak halkın ödemeyeceği şekilde yükseltmesi. Bu MASKİ’nin beceriksizliğini göstermektedir.

Varan 6: Türkiye’deki en borçlu belediyelerden birisi olması. Hiç ciddi bir hizmet yapmamasına rağmen Manisa Büyükşehir belediyesi Türkiye’deki en borçlu belediyelerden biridir.

Varan 7: Akrabasını, yakınlarını ve dostlarını büyükşehir belediyesine yerleştirmesi.

Varan 8: Belediye personeline sosyal medya paylaşımı yapmaktan tutun, mitinglere katılmaya kadar her türlü baskı yapması.

Varan 9: Yüzlerce işçiyi haksız yere büyükşehir belediyesinden işten çıkartması. Yüzlerce ailenin ahını alması.

Varan 10: Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adamlığına özendiği gibi Manisa’da da tek adam olma hayaliyle yaşaması. Tamamen tek adama özenerek keyfi kararlarla kendisini Manisa’da tek adam ilan etmesi.

İşte Cengiz Ergün’ün varanları bunlar. Bunların hepsi gerçek. Belgeli konular. Tüm milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla, kadın, gençlik kollarımızla hiçbir zaman haksızlığa ve adaletsizliğe boyun eğmedik. Hiçbir zaman diz çökmedik. Ne AKP’nin geneldeki baskısına zulmüne ne de Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yereldeki baskısına, zulmüne boyun eğmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Halkımızda onlardan ilk sadıkta bu baskının ve zulmün hesabını soracak.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir