CHP il başkanlığına Yusuf Köseli önerildi

 CHP il başkanlığına Yusuf Köseli önerildi

Yusuf Köseli

CHP Manisa il yönetimi, Semih Balaban’dan boşalacak olan il başkanlığı için genel merkeze başkan yardımcısı Yusuf Köseli’yi önerdi. CHP Genel Merkezi’nin önümüzdeki günlerde vereceği kararla Köseli’nin partinin yeni il başkanı olması bekleniyor.

CHP’de milletvekili aday adaylığı için il başkanı Semih Balaban’ın pazar günü görevinden istifa edecek olması nedeniyle gözler, yeni il başkanının kim olacağına çevrildi.

İL YÖNETİMİ GENEL MERKEZE KÖSELİYİ ÖNERDİ

CHP Genel Merkezi, kasım ayında illere gönderdiği yazı ile istifa edenlerin yerine parti örgütü ve örgüt yönetimlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığının haberi olmadan seçim ya da atama yapılmamasını bildirmişti. Parti içi kulis bilgilerine göre genel merkezin talebi üzerine CHP Manisa İl yönetimi aldığı ortak kararla Semih Balaban’dan boşalacak olan il başkanlığı görevine başkan yardımcısı Yusuf Köseli’nin ismini önerdi. Genel Merkez’in il yönetiminin önerisini kabul etmesi durumunda önümüzdeki,  önümüzdeki günlerde Yusuf Köseli’nin Manisa CHP’nin yeni il başkanı olması bekleniyor.

Yusuf Köseli Kimdir?

CHP’de gençlik kollarında siyasete başlayan Yusuf Köseli, 2004 yılında Manisa Gençlik Kolları başkanlığı görevini yürüttü, 2020 yılında ise Semih Balaban’ın yönetimine girdi. İl Sağlık Komisyonu başkanlığı görevini sürdüren Yusuf Köseli, özellikle pandemi döneminde, Aile Sağlığı Merkezleri’nde görev yapan sağlıkçıların ihtiyacı olan maske, eldiven ve tulum dağıtımı gibi  çalışmalar yaptı.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir