CHP Manisa İl Örgütü ‘kriz masası’ kurdu

 CHP Manisa İl Örgütü ‘kriz masası’ kurdu

İSMAİL ÇALIŞKAN (İHA/MANİSA-İHA)

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından CHP Manisa’da İl Başkanı İsmail Çalışkan yönetiminde kriz masası kuruldu. 17 İlçe ile koordinasyonu sağlayacak olan masada, depremzedelere yapılacak olan yardımların yanı sıra kan bağışı konusunda da etkin çalışmalar yapılacak.

CHP Manisa İl Başkanı İsmail Çalışkan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde bu sabah meydana gelen 7,7 büyüklüğünde depremde 1121 yurttaşın yaşamını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, yaralılar ve evsiz kalan vatandaşların yaralarını sarmak için Kriz Masası kurduklarını söyledi.

“DEPREM HABERİYLE UYANDIK, CANIMIZ YANDI”

Parti genel merkezi tarafından başlatılan yardım seferberliğiyle ilgili açıklamada bulunan CHP Manisa İl Başkanı İsmail Çalışkan, deprem bölgelerine yardım için destekte bulunmak isteyen Manisalı vatandaşlara il başkanlığı başta olmak üzere ilçe başkanlıklarına başvurması çağrısında bulundu.

Başkan Çalışkan, il yönetiminde kurdukları Kriz Masası ile ilgili şu bilgileri verdi “Sabah saatlerinde deprem haberi ile uyandık ve canımız yandı. Hemen yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir araya gelerek bir toplantı yaptık. !7 İlçe başkanımız ile görüşerek yapılacak olan yardımlar ve kan bağışı konularını nasıl organize edeceğimizi konuştuk. Yardımların toplanacağı üç nokta belirledik. Yardım çalışmalarımızı CHP Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı’dan gelen yazı üzerine başlattık. Çalışmalarımızı Genel Merkezimiz ile koordineli bir şekilde başlattık. Üyelerimize duyurularımızı yaptık. CHP Manisa olarak depremde mağdur olmuş vatandaşlarımız için seferber olduk.”

ÜYELERE KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Deprem Bölgesi’nde çok sayıda yaralının bulunduğunu ve hala kurtarma çalışmalarının devam ettiğine işaret eden Çalışkan, özellikle kan bağışının şu durumda çok önemli olduğuna vurgu yaparak “Kan bağışı için üyelerimize mesaj atarak, destek olmalarını istedik. Böylesine zor günlerde el ele, gönül gönüle vermemiz gerektiğini çok iyi biliyoruz. Kan bağışı ile ilgili yığılma olmaması için Kızılay Kan Merkezi ile görüşerek bir planlama yapmayı düşünüyoruz. Kriz Masamız, yardım ve kan bağışı ile ilgili tüm hazırlıklarını tamamladı. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza uzanacak bir elin nasıl önemli olduğunu biliyoruz ve halkın partisi olarak sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha depremde yaşamını kaybeden yurttaşlarımız için Allahtan rahmet, yaralılar için şifa diliyorum.”diye konuştu.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir