CHP meclisi terk etti!

 CHP meclisi terk etti!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı  Meclis Toplantısında Cengiz Ergün ve CHP grubu arasında Ergün’ün Uncubozköy’deki kendi arsalarını 5 kattan 15 kata çıkarn imar değişikliğine yönelik tartışma yaşandı. Ergün’ün, görüş belirtmek isteyen CHP’lilere aşağılayıcı yaklaşımına tepki gösteren Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve meclis üyeleri toplantıyı terk etti.

Hülya Kılınç-Tunay Aktaş

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis 2. Oturumunda Cengiz Ergün ve CHP’liler arasında gergin anlar yaşandı.CHP’liler geçtiğimiz günlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Uncubozköy girişi anayol üzerindeki arazisine gelen özel imarla 5 katlı parsellerin 15 kata çıkarıldığını açıklamış, 350 milyonluk vurgundan bahsetmişti.

Bu akşamüstü yapılan meclis toplantısında iddialarla ilgili açıklamada bulunan Cengiz Ergün, ortada herhangi bir rantın bulunmadığını ve imar planlarına CHP’lilerin de onay verdiği hatırlatmasında bulunarak, karalama kampanyası yapıldığını savundu.

CHP’li Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, imar planında gayrimenkulü bulunan belediye başkanları ve meclis üyelerinin yasal olarak toplantıya katılmaması gerektiğini ifade ederek, “Keşke sizin imar değişikliği yapılan bölgede değerlerinizin olduğunu bilseydik. Siz de oy kullanmadan çıksaydınız”dedi.  Ergün, Çetin’in yasayı yanlış bildiğini, bölgede meclis üyelerinin de arsaları bulunduğunu belirtti. Konuyla ilgili konuşmak isteyen CHP Meclis Üyesi Bülent Mersinli’ye Ergün’ün söz vermemesi ile ortam gerilmeye başladı.

 

CHP HEYETİ KARŞILIKLI ATIŞMALARLA SALONU TERK ETTİ

Ergün“Bölgeden rant sağladığımı iddia edenler var”diyerek CHP’lileri gösterip “Bunlar da burada oturuyor” cümlesini kurması üzerine Bülent Mersinli “Doğru düzgün konuş.Ne demek bunlar da burada oturuyor”dedi.

Ergün’ün aşağılayıcı konuşası üzerine hep birlikte ayağa kalkan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve meclis üyeleri salonu terk etmek için kapıya yöneldi. CHP’lilerin bu hareketi karşısında şaşıran Ergün,  “Ne oldu provoke mi ediyorsunuz? Zorda mı kaldı gidiyorsunuz? Dinleyin önce” diyerek elindeki notlarını sallayarak CHP’lilere seslendi.

CHP’liler “Önce söz hakkı vereceksin. Sonra cevabını  vereceksin” demesi üzerine Ergün “Yok ya!”diyerek karşılık verdi.CHP’li Mersinli’nin “Yalan söylüyorsunuz” demesi üzerine “Yalan söylemiyorum ben” diyerek cevap veren Ergün, salonu terk eden CHP’lilerin arkasından ”İşinize gelince konuşursunuz, işinize gelmeyince kaçarsınız.”dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir