CHP Yunusemre’de dayanışma çığ gibi büyüyor

 CHP Yunusemre’de dayanışma çığ gibi büyüyor

CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı Kahramanmaraş merkezli dün 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem yıkıma uğrayan kentlere yardım için dün sabah saatlerinde başlattığı yardım kampanyası çığ gibi büyüyor.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, yönetim kurulu ve parti üyeleri, Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinin ardından başlattığı dayanışmayı büyütüyor.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, parti üyeleri ve yurttaşların dayanışma için seferber olduğunu belirterek süreci şöyle anlattı “Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. Yüreğimiz yandı. Ne yazık ki Devlet aygıtının nasıl çöktüğüne hep beraber şahit olduk! Ama halkımız her zamanki gibi kötü günde kenetlendiler. Memleketimizin dört bir yanından yardım malzemeleri deprem bölgemize ulaştırılıyor.

YURTTAŞLAR YARDIM İÇİN SEFERBER OLDU

Biz de Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Örgütleri olarak hızlı bir şekilde organize olup yardım toplamaya başladık. Bölgede soğuk kış şartlarını da göz önünde bulundurarak bir ihtiyaç listesi belirledik ve hemen duyurularımızı yaptık. Parti üyelerimiz yardım için adeta seferber oldu. Gıdadan battaniyeye, hijyen ürünlerinden kıyafete kadar onlarca kalem yardımı hep birlikte paketleyerek hazır duruma getirdik. Deprem bölgesine ivedilikle gidip yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Temennimiz göçük altındaki vatandaşımızın hızlı bir şekilde kurtarılmaları. Tüm duamız onlarla. Yüce Allah, tüm halkımızın yar ve yardımcısı olsun.”

Yardım planlamasında CHP Genel Merkezi ile koordineli olarak çalıştıklarını kaydeden Arcak, topladıkları ilk yardım malzemelerini Malatya iline gönderdiklerini söyledi. Yeni yardım malzemelerinin gelmeye devam ettiğini kaydeden Arcak, partililerle  toplanan yardımları organize ettiklerini ve deprem bölgesine göndermek üzere hazırladıklarını dile getirdi.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir