Yerine atanan kayyımı seçimde yenip tekrar başkan oldu

 Yerine atanan kayyımı seçimde yenip tekrar başkan oldu

CHP Turgutlu İlçe Teşkilatının bugün yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda Vahit Doğrucu, Hasan Ayma ve geçtiğimiz ay ilçe başkanlığı görevinden düşürülerek yerine kayyım atanan eski başkan Hüseyin Oğuz, başkanlık için yarıştı. Seçim sonucunda Vahit Doğrucu 74, Hasan Ayma 81 oyda kalırken, 84 oy alan Hüseyin Oğuz yeniden başkanlığa seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Turgutlu İlçe Teşkilatı’nın olağanüstü kongresi, bugün Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, eski milletvekilleri Hasan Ören ve Tur Yıldız Biçer, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP ilçe başkanları, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın yanı sıra partililer katıldı.

Hüseyin Oğuz ve yönetimine ait raporlar okundu

Divan başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan’ın yaptığı kongrede, ocak ayında 9 üyenin istifa etmesinin ardından tüzük gereği görevden düşürülen ve yerine kayyım atanan eski başkan Hüseyin Oğuz ve yönetimine ait raporlar okundu. Partililerin isteği üzerine başkanlığa aday olan Vahit Doğrucu, Hasan Ayma ve Hüseyin Oğuz, yönetim kurulu üyelerini tanıtarak birlik beraberlik içerisinde bir seçimin geçmesini belirttiler. 

Oğuz yerine atanan kayyımı yenip tekrar başkan seçildi

Yönetimden 9 kişinin ocak ayında istifa etmesinin ardından Hüseyin Oğuz yönetimden düşürülmüş, tüzük gereği partiyi kongreye götürmek üzere Vahit Doğrucu kayyım olarak atanmıştı. Ardından milletvekili, belediye başkanı ve il başkanının ortak tutumu ve kimi partililerin isteği üzerine Doğrucu’nun “abi formülü” ile tek aday olarak ilçe başkanı olacağı kamuoyuna yansımış ve buna karşılık Hüseyin Oğuz tekrar aday olacağını açıklamıştı. Bugün yapılan kongrede Hasan Ayma da aday oldu ve seçim üç adayla gerçekleşti. Görevden düşürülen Oğuz, bugün yapılan olağanüstü genel kuruldaki seçimde iki rakibini de geçerek yeniden başkan seçildi.

Oğuz:84  Ayma:81  Doğrucu:74 oy

Saat 13.30’da oy kullanımına geçilen kongrede 269 delegeden 239 delege oy kullandı. 237 oyun geçerli sayıldığı kongrede 84 oy alan Hüseyin Oğuz yeniden başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan Hasan Ayma 81 oy, Vahit Doğrucu 74 oy aldı. CHP’de yeniden başkan seçilen Hüseyin Oğuz, seçimin kazananının CHP olduğunu, birlik içerisinde hareket edeceklerini dile getirdi.

Hüseyin Oğuz yönetiminin asil üyeleri: 

Metin Akar, Kadir Ceylan, Rasim Değer, Arif Ersomer, Ülker Gamze Gürledi, Cevdet Hadioğlu, Mehmet Kaçar, Fatih Kolay, Fatoş Öktem, Hüseyin Paşaoğlu, Cemal Tek, Saniye Uslu, Bahar Yalçınşar, Faik Yavuzer, Ali Yıldırancan, Ali Yaşar Yılmam.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.