CHP’de il başkanlığı düğümü çözülüyor

 CHP’de il başkanlığı düğümü çözülüyor

CHP Manisa’da günlerdir yeni il başkanının kim olacağı sorunu nihayet çözülüyor. İl yönetimi tarafından ismi genel merkeze önerilen Yusuf Köseli’nin ataması, iddiaya göre bazı ilçe başkanlarının karşı gelmesi sebebiyle yapılamamış ve süreç uzamıştı. CHP’li kaynaklara göre genel merkez tarafından yarın yeni il başkanının ataması yapılacak.

CHP’de milletvekilli aday adaylığı için 25 Aralık’ta istifa eden Semih Balaban’ın yerine il başkanlığı görevine günlerdir atama yapılması, parti içerisinde huzursuzluğa neden olmuştu.

İl yönetimi tarafından ismi genel merkeze önerilen Yusuf Köseli’nin ataması, bazı ilçe başkanlarının muhalefetine takılmış, CHP kulislerinde Köseli’ye; Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz ve Kırkağaç İlçe Başkanı Özcan Kaçar’ın karşı çıktığı konuşulmuştu.

Köseli ve Kuyumcu’nun ismi öne çıktı

Süreçle ilgili vegazete.net’e açıklamada bulunan CHP’li kaynaklar; gündeme gelen ve Özgür Özel’e yakınlığıyla bilinen Hasan Hüseyin Namver, Mehmet Yeşilyurt ve Ferdi Zeyrek isimlerinin parti kamuoyunda karşılık bulmadığını, Yusuf Köseli ile birlikte halen il sekreterliği görevini yürüten Ali Kuyumcu’nun öne çıktığını açıkladı.

Yarın yeni başkanın atanması bekleniyor

Konu ile ilgili CHP kulislerinde konuşulanlara göre Balaban yönetimi tarafından ismi genel merkeze önerilen Yusuf Köseli’nin ya da alternatif isim olarak öne çıkan il sekreteri Ali Kuyumcu’nun 16 Ocak itibariyle il başkanı olarak atamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir