CHP’den Kılıçdaroğlu’na adaylık için tam yetki

 CHP’den Kılıçdaroğlu’na adaylık için tam yetki

CHP Meclis Grubu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı seçim sürecinde adaylık dahil tüm konularda tam yetki verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na aday belirleme konusunda tam yetki verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde toplanan CHP Grup Toplantısına başkanlık etti. Deprem bölgesinde görevli olan milletvekilleri toplantıya çevrimiçi katıldı.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç ortak açıklama yaptı. Açıklamayı okuyan Özel şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlarımızın tamamına yakını söz hakkını kullandı. Aday belirleme noktasında metin üzerinde ortaklaştılar. Aslında metinde bulmayacağınız bir isim üzerinde de ortaklaştılar.

CHP TBMM grubu olarak 26 Şubat 2023 günü saat 10.00’da olağanüstü gerçekleştirdiğimiz  toplantımızda Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda bundan sonraki bütün seçimlerde grubumuz adına karar alma konusunda oy birliği ile sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu yetkilendirmiştir.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir