CHP’li Arcak “Bu işte bir rant var” dedi!

 CHP’li Arcak “Bu işte bir rant var” dedi!

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dün yapılan toplantısında Manisa Meydan AVM’ye verilecek olan alkol ruhsatı oylaması görüşüldü. CHP ve BBP’nin ret oyu kullandığı oylamada, MHP, İYİ Parti ve oylamada çekimser kalan AKP’nin karara destek olduğunu vurgulayan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Arcak, bu işte bir rant olduğunu ileri sürdü. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin dün yapılan Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda Manisa Meydan AVM’nin içkili yer bölgesi olarak tespit edilmesi talebi, mecliste yapılan oylamada MHP, ve İYİ Parti’nin kabul, AKP’li meclis üyelerinin büyük çoğunluğunun çekimser kalmasıyla kabul edildi.

“BU GÜRUHUN DAHA FAZLA RANT İÇİN YAPMAYACAĞI ŞEY YOKTUR”

CHP Yunusemre ilçe Başkanı Av. Yalçın Arcak da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme getirilen Yunusemre İlçemiz Uncubozköy Mahallemizde bulunan Manisa Meydan Projesinin olduğu alana, alkol ruhsatı talebi meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Meclis toplantısından önce gündem maddelerini değerlendirmek için yaptığımız CHP Grup toplantımızda alkol ruhsatı talebinin reddi konusunda karar aldık. Bu doğrultuda oyumuzu kullandık. Zira alkol ruhsatı verilebilecek birçok işyerinin talepleri reddedilirken, CBÜ Uncubozköy sağlık kampüsünün yaklaşık 20 metre ötesinde bulunan, üniversite hastanesinin yolu üstünde bulunan, Manisa müftülüğünün yeni yaptığı Camii’nin hemen karşısında yer alan bu alana alkol ruhsatı verilmesi kabul edilemez bir durumdur. Fakat ne yazık ki, alkol ruhsatı talebi Büyükşehir Belediye Meclis’indeki AK Parti ve MHP gruplarınca kabul edilmiştir! Ak Parti ve MHP’nin Belediye Meclis üyelerinin verdiği bu karar abesle iştigaldir! Manisa Müftülüğünce yazılan olumsuz görüş bildirme yazısı dahi dikkate alınmamıştır. Daha fazla rant daha fazla para için yapmayacağı şey olmayan bu güruh ile mücadelemiz sürmeye devam edecektir! Kamuoyuna ve değerli basına saygıyla duyurulur” dedi.

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir