CHP’li Arcak: Türkiye’de tarım bitti, hayvancılık bitti, fuarı kaldı!

 CHP’li Arcak: Türkiye’de tarım bitti, hayvancılık bitti, fuarı kaldı!

Manisa’da hafta sonu gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı ziyaret eden CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, yaptığı değerlendirmede Türkiye’de tarım ve hayvancılığın bittiğini geriye fuarı kaldığını ifade etti.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, 16. Manisa Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı ziyaretinin ardından yaptığı değerlendirmede  tarım ve hayvancılık sektörünün sorunlarına dikkat çekerek, çiftçinin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

“FUARDA ALIŞVERİŞİ BÜYÜK YER SAHİBİ ÇİFTÇİLER YAPABİLDİ”

3-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarın Manisa ve vatandaşlar için önemli olduğunu ifade eden Arcak, şunları söyledi “Öncelikle emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Dün itibariyle fuar sona erdi ve biz de fuar alanındaki izlenimlerimizi paylaşma ihtiyacı hissettik. Tarım ve Hayvancılık gibi çok önemli alanlarda büyük sıkıntıların olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Genel itibariyle fuardan alışveriş yapan insanların büyük yer sahibi çiftçilerimizin olduğunu ve krediyle tarım aletlerini aldığını tespit ettik. Ortalama bir şekilde faaliyetini sürdüren çiftçilerimiz ne yazık ki bırakın tarım ekipmanlarını yenilemeyi, önümüzdeki yılın ürününü nasıl yetiştireceklerini kara kara düşünüyorlar. Maliyetlerdeki inanılmaz artışlar çiftçilerimizin belini bükmüş durumda. Gelinen noktada ne yazık ki Tarım bitti, hayvancılık bitti, fuarı kaldı!”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir