CHP’li Balaban: Manisa Manisa olalı böyle yağcılık görmedi!

 CHP’li Balaban: Manisa Manisa olalı böyle yağcılık görmedi!

CHP Manisa İl Başkanı semih Balaban, AKP İl Başkan Yardımcısı Ümit Taydaş’ın Cumhurbaşkanı’na mareşal rütbesi verilmesi gerektiğini anlatan videosunu sosyal medya hesabında paylaşarak “Manisa Manisa olalı böyle yağcılık görmedi” görüşünde bulundu.

 Hülya Kılınç

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı ve Türkiye Harp Malulü Geziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş’ın Cumhurbaşkanına övgüler dizen videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak, alaylı bir dille eleştirdi.

Semih Balaban

AKP’li Taydaş’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mareşal rütbesi verilmesi gerektiğini anlatan videosunu twitter hesabından paylaşan CHP’li Balaban şu ifadeleri kullandı “AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı ve Türkiye Harp Malulü Geziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş Erdoğan’a mareşal rütbesi verilmesi gerektiğini söyledi. Sözün özü Manisa Manisa olalı böyle yağcılık, böyle saçmalık görmedi!”

Ümit Taydaş

“CUMHURBAŞKANIMIZIN LİBYA’DA, SURİYE’DE, IRAK’TA KAZANDIĞI ZAFERLER ORTADADIR

AKP İl Başkan Yardımcısı Taydaş, videosunda Erdoğan’la ilgili şu ifadeleri kullandı:

Anayasa’nın amir hükmü gereğince Türkiye Cumhuriyeti devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Silahlı Kuvvetlerin başkomutanıdır. Bu böyle olduğu da açık ve net ortadayken bu bağlamda Libya’da, Suriye’de Irak’ta Azerbaycan’da ordumuzu yönetirken kazandığı zaferler ortadadır. Kendisine neden Mareşal rütbesi verilmemektedir? İlgili kanuna bakıldığında sadece savaş başarısı olan kişilere orgeneral rütbesi olması kaydıyla bu mareşallik unvanının verildiği görülmektedir. Ama kaçıncı kez Türk ordusunu yöneten Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan büyük kazanımlar elde etmiş, çok büyük kazanımlarla Türk ulusunun yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Dünya Lideri olarak tanımladığımız cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la gurur duyduğumuzu ifade ediyorum. Derhal ilgili kanun maddesinin üzerinde değişiklik yapılarak, başkomutan Anayasa’nın amir hükmü gereğince başkomutan olan Recep Tayyip Erdoğan’a mareşal rütbesinin verilmesi gerektiğini beyan ediyorum. Bu konuyla ilgili devlet büyüklerimizin gerekli adımlarını atmasını canı gönülden beyan ediyorum.”

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir