CHP’li Başevirgen Yıkılan Okulları Sordu

 CHP’li Başevirgen Yıkılan Okulları Sordu

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa’da yıkım kararı alınan, ancak yerine yenileri yapılmayan okul sorununu meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Başevirgen, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Manisa’nın birçok ilçesinde çok sayıda okul hakkında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alındı. Bu okullarda öğrenim gören öğrenciler başka okullara dağıtıldı. Evlerinin yakınında okumak yerine uzak mesafelerdeki okullara gitmek zorunda kalan hem öğrenciler, hem de sırtlarına ek maliyet binen veliler mağdur oldu“ dedi.

“SERMAYEYE DEĞİL ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE VERİN”

Yıkılan okulların, iki yılı aşkın süredir metruk bir şekilde bırakıldığına dikkat çeken Başevirgen, “İhaleler iptal oldu, firmalar artan maliyetler nedeniyle inşaatlara başlayamadı. İki yıldan bugüne kadar bir arpa boyu yol alınamadı. Buradan iktidara soruyoruz. Bu okulları ne zaman yapacaksınız? Çocuklarımızın ve ailelerimizin mağduriyetlerini ne zaman gidereceksiniz? Her fırsatta sermayeye garanti vereceğinize çocuklarımızın eğitimine ve geleceğine garanti olun. Bu çocuklar seneye okullarına kavuşsun” diye konuştu.

 

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir