CHP’li belediye asgari ücreti 6 bin 500 TL yaptı

 CHP’li belediye asgari ücreti 6 bin 500 TL yaptı

SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ BİLGİN, BAZI BASIN VE YAYIN KURULUŞLARINDA “SARUHANLI BELEDİYESİNDE HURDA VURGUNU” BAŞLIĞIYLA YER ALAN HABERLERE YÖNELİK MAKAMINDA DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA BELGELERİYLE YANIT VEREREK, SÖZ KONUSU İDDİALARI ÇÜRÜTTÜ. (İHA/MANİSA-İHA) Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, bazı basın ve yayın kuruluşlarında “Saruhanlı Belediyesinde Hurda Vurgunu” başlığıyla yer alan haberlere yönelik makamında düzenlediği basın toplantısında belgeleriyle yanıt vererek, söz konusu iddiaları çürüttü.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Saruhanlı Belediyesinde işçilere ödenen en düşük ücretin aylık 6 bin 500 liraya yükseltilmesi için karar aldıklarını söyledi.

Yapılan ara zam ile asgari ücretin 5 bin 500 TL’ye yükseltilmesinin ardından Belediye personelini sevindirecek bir hamle de Başkan Bilgin’den geldi. Bilgin, Belediyede 4 bin 750 lira olan net işçi maaşına bin 750 lira zam uygulayarak en düşük işçi maaşını 6 bin 500 liraya yükselttiklerini ifade etti.

SOSYAL BELEDİYECİLİK 

İşçinin ve emekçinin yüzünü güldürecek bir düzenlemeye daha imza attıklarını ifade eden Bilgin, “Bizler işçinin, emekçinin hakkını elbette vereceğiz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Bugüne kadar nasıl ki işçilerimizin haklarını kollayıp savunduysak bundan sonra da aynı hassasiyetimizi sürdüreceğiz. CHP’li Belediyeler olarak işçilerimize asgari ücretin üzerinde maaş vereceğimizi beyan etmiştik. Biz asgari ücretin bin lira üzerine çıktık. Hayırlı olsun.”

 

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir