CHP’li belediye başkanlarından Kılıçdaroğlu’na destek

 CHP’li belediye başkanlarından Kılıçdaroğlu’na destek

CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sona erdi. Kılıçdaroğlu’nun Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın toplantının ardından bir süre daha Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile özel görüştüğü öğrenildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Belediye başkanlarımız desteklerini ifade ettiler, yanlarında olduklarını ifade ettiler” açıklamasını yaptı.

CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sona erdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı masanın cumhurbaşkanı adayı belirleme süreciyle ilgili açıklamalarının ardından CHP’li 10 büyükşehir belediye başkanı, bugün parti genel merkezine geldi. Belediye başkanları, saat 13.00’te başlayacak olağanüstü MYK toplantısı öncesi Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU İLE BİREBİR GÖRÜŞME

Görüşmeye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise bölgede deprem sonrası yürütülen çalışmalar nedeniyle toplantıya katılmadı.Bu arada Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın toplantının ardından bir süre daha Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile özel görüştüğü öğrenildi.

“BELEDİYE BAŞKANLARI DESTEKLERİNİ İFADE ETTİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 10 büyükşehir belediye başkanının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek desteklerini ilettiklerini söyledi. Torun, CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretlerine ilişkin bilgi verdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hariç, CHP’li 10 büyükşehir belediye başkanının Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiğini belirten Torun, şunları kaydetti:”Belediye başkanlarımız desteklerini ifade ettiler, yanlarında olduklarını ifade ettiler. Her türlü alacağı kararda da yanlarında olacağını söylediler ve ardından da belli bir değerlendirmeye geçildi. Burada da özellikle deprem bölgesinde büyükşehir belediye başkanlarımızın yaptığı katkılar, destekler gerek Kahramanmaraş’ta, Adıyaman’da, Hatay’da ve diğer deprem bölgelerinde büyükşehir belediye başkanlarımız yaptıkları hizmetleri aktardılar. Belli bir sohbet havasında geçti ve ardından da ayrıldılar.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN SU SORUNU TALİMATI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’li büyükşehir belediye başkanları iletilen bilgiler şöyle oldu: “Sayın Genel Başkanımızın bugün, Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ile bir araya geldiği görüşmede, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar da ele alındı. Büyükşehir Belediye Başkanlarımızın bilgilendirmesi sonrası Sayın Genel Başkanımız özel olarak, Hatay başta olmak üzere, deprem bölgesinde yaşanan su sorununun çözümüne yönelik yürütülen çalışmalara ağırlık verilmesi talimatını iletti.” BirGün

Benzer Haberler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir